Ana sayfa İnternet Hacker Facebook’ta

Hacker Facebook’ta

0

“Asla kırılmaz” ifadelerinin yıkıcısı hacker, Facebook tarafından işe alındı

Apple iOS ve Sony PS3’ün kodlarını kırmayı başaran özellikle de iPAD jailbreaklarını ortaya çıkaran hacker eylemleriyle dünya çapında tanınan George Hotz, Facebook tarafından işe alındı.

TechUnwrapped internet sitesinin iddiasına göre, henüz 22 yaşında olan ünlü hacker Hotz muhtemelen Facebook”un “gizli tutulan yeni iPad uygulaması”nın geliştirilmesinde görev alacak.
 

George Hotz

Facebook bu iddiayı başlarda yalanlarken iPAD 2 yazılımını kırmakla ilgilenemediği yönündeki söylentilere yanıt veren Geohot nickli George Holz, kendi Facebook sayfasında söylentileri doğruladı. üstelik Geohot nickli hacker, kendi Facebook sayfasında “Facebook gerçekten çalışmak için mükemmel bir yer” ifadelerini kullandı.
 

Hotz (Geohot), 2007″de, iPhone”un anahtar öneme sahip yazılımını hackleyerek iPhone”un anlaşmalı GSM operatörleri dışında da kullanılabilmesini ve “jailbreak” yazılımlarının geliştirilmesini sağlamıştı.
 

Holtz daha sonra, Sony PlayStation 3″ün yazılımını çözdü. Sony”nin “asla kırılamaz” dediği yazılımın kodlarını internette yayınlayan Holz, Sony ile yaptığı görüşmelerde ” bir daha yazılımlarınıza dokunmayacağım.” Sözünü, Japon teknoloji devine vererek aleyhine açılan davalardan kurtuldu. Holz”un izinden giden hackerler daha sonraki gelişmelerle SonyPlaystation ağını hacklediler. Bunun sonucunda milyonlarca oyuncunun kredi kartı ve adres bilgileri de dahil tüm kişisel bilgileri ele geçirilerek internette yayımlanmıştı. Sony, bu büyük hack vakasının ardından network sistemini 2 ay süreyle kapatmak zorunda kalmıştı.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here