Ana sayfa Haber Haberlere göre iPhone 8″in kablosuz şarj hızı beklentilerin altında

Haberlere göre iPhone 8″in kablosuz şarj hızı beklentilerin altında

0

Apple’ın premium iPhone 8 modelinin kablosuz şarjı destekleyeceği neredeyse kanıtlanmış durumda ama, sistemin özellikleri ile ilgili henüz bir bilgi yok. Fakat son gelen bir habere göre iPhone 8 kablosuz şarjı çok hızlı olmayabilir.

İsmi açıklanmayan bir kaynağa göre iPhone 8 Qi kablosuz standardını kullanacak ama, hızlı şarjlama olarak varsayılan Qi 1.2 standardının bir parçası olan 15 watt şarjlama olmayacak. Bunun yerine Apple, maksimum 7.5 Watt (5V/1.5A)”lık “Standart Güç Profili”ni kullanmaya ayarlamış kendini.

Haberde ek olarak yeni iPhone”un Qi kablosuz standardını kullanacak olmakla birlikte Apple”ın 3. Taraf aksesuarlar için zorunlu kıldığı benzer MFi chipini kullanmaya devam edebileceği öne sürülüyor. Bu nedenle elinizde bulunan Qi pad de çalışmayabilecek.

iPhone 8″in 5.8-İnch OLED ekran çıkaracağı söyleniyor. Dolayısıyla iPhone 7 Plus gibi 3.000mAh civarında bir batarya ile çıkması muhtemel. Bu takdirde 7.5W”lık bir şarj, gece boyu yapılacak şarjlar için sorun olmayacaktır ama eğer hızlıca şarj etmeniz gerekirse, kablolu şarja bel bağlamanız gerekecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here