Ana sayfa Haber Güvenilir bir haber iPhone 8 fiyatlarının 999$’dan başlayacağını söylüyor

Güvenilir bir haber iPhone 8 fiyatlarının 999$’dan başlayacağını söylüyor

0

Samsung, dünyanın en pahalı geniş tabanlı satış ürünü olan Galaxy Note 8″in tanıtımını daha yeni yaptı. Her ne kadar Samsung ve ortakları ön sipariş periyodunda sizi cihazı satın almaya ikna etmek için birkaç ücretsiz fırsat sunacak olsalar da, telefonun kutudan çıkış fiyatı 5.000 TL olması nedeniyle seçkin bir telefon almak için yapmayı göze alacağınız bir rakamın üzerinde yer alıyor. Bu fiyat iPhone 8″e dair ön görülen 1.000$”lık fiyat etiketini de daha makul kılıyor. üstelik yeni yayınlanan bir haber, iPhone 8″in giriş seviyesi için minimum 999$”ı gözden çıkarmanız gerektiğini bildiriyo.

Güvenilir kaynaklardan haber yapan New York Times”ın “Sevgili iPhone:  İşte neden 10 yıl sonra bile hala bir arada olduğumuz sorusunun cevabı” başlıklı yazısı arasına sıkıştırılmış bir açıklamada, ürünle ilgili kısa bildirimlerde bulunanlara göre iPhone 8″in 999$ civarında olacağı ortaya konuyor. Haber, iPhone 8″in bütünsel ekran tasarımı, yüz tanıma ve kablosuz şarj gibi birkaç tipik özelliğinin dile getirilmesiyle devam ediyor.

Bu hafta başındaki haberler iPhone”un Eylül ayında duyurulacağına işaret ediyor olmakla birlikte hiçbiri henüz doğrulanmadı.

Diğer söylentilere göre iPhone 8 64GB, 256GB ve 512GB hafıza seçenekleriyle üç farklı konfigürasyonda üretilecek. Aynı haberde cihazın tüm modellerinin 3GB RAM”e sahip olacağı belirtiliyor. 1000$ olmanın utancından uzak tutacak 999$”lık bir fiyata sahip olacak olan giriş seviye 64GB”lik iPhone modelini baz alacak olursak, en pahalı iPhone 8″in 1.199$”a mal olabileceğini söyleyebiliriz.

Eğer 999$ tahmini doğruysa, bu durumda Apple, mevcut iPhone fiyatlandırma yapısını iPhone 7S modeli için de değiştirmeyecektir. Yurtdışı fiyatları 649$ (32GB iPhone 7) ile 969$ (256GB iPhone 7 Plus) arasında değişiyor. En pahalı 7s Plus modeli bile giriş seviye bir iPhone 8″den daha ucuz olacaktır. Böylece yeni bir telefon için 1.000$ ödemeyi göze alamayanlar için daha cazip hale gelebilir.

Diğer yandan Apple bugüne değin Samsung”un yaptığı gibi yeni telefon satmak için bir takım fırsatlar sunmamışsa da, firmanın iPhone Modeli Yükseltme Programı dahilinde iPhone 8″in daha satın alınabilir kılınması sağlanabilir. Bunun yanında mobil operatörleri de Apple”ın günümüze kadarki en pahalı telefonunun satın alınmasını kolaylaştırmaya çalışabilecekleri de beklentiler arasında. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here