Ana sayfa Haber Güvenilir Apple araştırmacısı Kuo”dan üç yeni iPhone tahmini

Güvenilir Apple araştırmacısı Kuo”dan üç yeni iPhone tahmini

1

Apple hakkında tutarlı öngörüleriyle tanınan KGI Secuirities”ten Ming-Chi Kuo bugün yaptığı açıklama ile gelecek yıl çıkacak olan iPhone modellerine biraz daha ışık tuttu. Kuo”nun tahminlerine göre Apple”ın, iPhone X tasarımını diğer modellere de taşıma kararı, satışlarda artışı sağlayacak olmakla birlikte, aynı zamanda telefonun özellikleriyle ilgili bazı ekstra bilgileri de beraberinde getiriyor.

Araştırmacı Kuo, 6.1 inç LCD ekranlı iPhone”un, çift kamera bulunduran diğer iki modelinin aksine tek kamerayla geleceğini söylüyor. Dahası, telefonun paslanmaz çelik yerine alüminyum kasaya sahip olacağını belirten Kuo, 3D Touch olarak bilinen üç boyutlu dokunma fonksiyonunun da olmayacağını söylüyor. RAM tarafında LCD model için 3GB, her iki OLED modeli içinse 4GB tahmininde bulunuyor.

2017 yılının ikinci yarısında 75-80 milyon adet iPhone üretimi yapan Apple”ın 2018 yılı ikinci yarısında 80-90 milyon iPhone çıkaracağını düşünüyor. Bunun yanında daha önce bildirilen 6.1 inç”lik LCD iPhone”un nispeten düşük fiyatı nedeniyle satışların %50″sini oluşturacağını söyleyen Kuo, 6.1 inç LCD iPhone modelinin, 5.8 ve 6.5 inç OLED modellerine oranla kısmen daha geç bir tarihte çıkacağını belirtiyor. Aynı zamanda Apple”ın yeni iPhone modeli sertifikalandırma işlemlerini geçen yıla oranla daha erken tarihte bitirerek, gönderim gecikmelerinin önüne geçeceği tahmininde bulunuyor.

Kuo”nun tahminine göre 6.1 inç”lik LCD modelin fiyatı 700-800$ civarında olacak. Daha önceki tahminlerinde bu rakamları 650-750$ olarak belirtmişti.

Kuo 2018 yılında Apple”ın toplamda 3 model çıkaracağını, giriş seviyesindeki modelin 6.1 inç”lik LCD ekranlı telefon olacağını, diğer iki modelinse 5.8 inç ve 6.5 inç boyutlarındaki OLED modeller olacaını öngörüyor. Hatta Kuo”ya göre yeni 2018 modellerinin satışları bu yıl artış göstereceği için, Apple, iPhone X üretimini bütünüyle durduracak. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here