Ana sayfa Donanım Güney Kore”de Galaxy S9″un temel özelliklerine dair geniş bir haber yayınlandı

Güney Kore”de Galaxy S9″un temel özelliklerine dair geniş bir haber yayınlandı

0

Bir ay kadar bir süre sonra Android tutkunlarının bekledikleri telefonlar İspanya”nın Barcelona kentinde bir bir açıklanacaklar. Samsung geçtiğimiz hafta düzenlenen CES etkinliğinde olabildiğince bilgi vererek, Galaxy S9 ve Galaxy S9+”nın tahmin edilenden daha önce duyurulabileceği söylentilerine son vermişti.

Söz konusu modeller hemen hemen bütünüyle ifşa olmuş durumda. Bununla birlikte samsung”un geçtiğimiz yıla ait Galaxy S8 tasarımını bir yılda kullanmayı düşündüğünü görüyoruz. Aynı zamanda yeni çıkacak Galaxy S9 ikilisinden bekleyebileceğimiz donanım geliştirmeleri ile ilgili de genel bir bilgiye sahibiz. Fakat Kore”den gelen yeni bir haber Galaxy S9″un donanım özellikleri ile ilgili en iyi görüntüyü sağlayarak, hemen hemen Samsung”un sürpriz yapabileceği herhangi bir şey bırakmıyor geride.

Kore dilinde yayınlanan ETNews”in haberine göre S9″un en bariz yeniliği, kamera tarafında gerçekleşiyor. Telefonun arka yüzünde 12 MP”lik tekil bir kamera yer alırken, Galaxy S9+”ta ise arka yüzde 12 Megapiksellik “iki” adet kamera yer alacak. Tüm kameraların F1.5/F2.4 aralığında olmaları bekleniyor. Böylece kullanıcılar kamerayı DSLR kamera gibi kullanabilecekler. Değişken iris teknolojisi halihazırda Samsung”un geçtiğimiz ay çin”de çıkardığı W2018 model istiridye kabuğu modelinde kullanılmıştı.

Galaxy S9 aynı zamanda F1.5 aralığına sahip dünyanın ilk amiral gemisi modeli olacak. Böylece daha fazla ışıklandırılmış çekimler yapılabilecek. Düşük ışık fotoğrafçılığı da bu vesile ile büyük oranda gelişime tabi tutulmuş olacak. LG geçtiğimiz sonbahar döneminde LG V30 ile F1.6 odak aralığına sahip modelini çıkarmıştı.

Galaxy S9 serisine gelen diğer bir kamera özelliği ise yavaş çekim modu. Bu modun daha önceki haberlerde dile getirildiği üzere süper yavaşlıkta hareketli çekim yapabileceği düşünülüyor. Telefonun ön yüzünde oto-odaklandırma sistemine sahip bir adet 8 megapiksellik kamera yer alıyor. Galaxy S9″un selfie kamerası aynı zamanda yüz algılama özellikleri ve telefonun kendine ait iris tanıma kamera sistemi için bazı bileşenleri de içeriyor.

Galaxy S9″da kameranın haricinde Subtrate Like PCB (SLP) olarak adlandırılan ana kart tasarımı gibi başka ilginç teknolojiler de bulunuyor. Bu özellik ile Samsung, minyatürize boyuttaki devrelerini daha da küçük bir alana sığdırabiliyor ve böylece batarya için daha fazla alan elde etmiş oluyor. SLP özelliği Galaxy S9 ünitelerinin ya da Samsung”un kendi yapımı olan Exynos işlemcisini taşıyan modellerin yaklaşık %60″ında kullanılacak. iPhone X” da benzer bir teknolojiyi kullanarak Apple”ın telefon üzerindeki “Logic Board” olarak adlandırılan ana kartının boyutlarını küçültebilmesini sağlamıştı.

Haberde son olarak Galaxy S9″un, Samsung’un ilk Y-OCTA teknolojisini barındıran ekranını da beraberinde getireceği belirtiliyor. Bu teknoloji ile Samsung, ekranın genel boyutunu ve ağırlığını küçülterek, hassas OLED katmanının üzerine dokunmatik sensör yerleştirebiliyor.

Haberde daha önce dile getirilen Galaxy S9″a özel 3D Touch (üç boyutlu dokunmatik fonksiyon) ile ilgili herhangi bir bilgi yer almıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here