Ana sayfa Makale GÜNEŞİN ÖNÜNDE

GÜNEŞİN ÖNÜNDE

0
ERCAN ENTERLİ
1983 Kırklareli doğumlu olan Ercan Enterli Trakya üniversitesi Resim iş öğretmenliği son sınıf öğrencisi. Yerel ve ulusal pek çok sergiye katılan Enterli, Sami Güner Kupası”nda 1 adet başarı ödülü, ulusal çapta 1 adet birincilik ve ondan fazla sergileme aldı. Trakya üniversitesinin 25.yıl kitabında birçok fotoğrafı yayınlandı.
1 adet kişisel ve ondan fazla karma slide gösterisi düzenledi. Ercan Enterli, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği üyesi. özellikle gün batımı ve silüet fotoğrafları üzerinde çalışan Enterli, “Güneşin önünde” serisi için ise şunları söylüyor:

“Gün batımları dünya üzerinde her an yaşanan ve bu sebeple insanlarda çeşitli duygular uyandıran doğa harikalarından biridir. Ben, gün batımı konusunu ele alırken (3 yıllık bir süreç) elimden geldiği kadar normalin ötesine ulaşmaya, her gün gördüğümüz gün batımı manzaralarından uzak, ama en az onlar kadar etkili kareler yakalamaya çalıştım. Sonuç olarak bazen bir silüetin anlattığı tema yolu ile dünyadaki tüm insanları temsil ettiğini ve edebileceğini anladım.
Bu sebeple bu konu üzerinde çalışıp yeni, farklı, etkili ve yaratıcı fotoğraflar üretmeye gayret gösteriyorum.
Gün bitse bile…”

 

  

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here