Ana sayfa Haber Güncellemeye doymayan Google, Gmail”e “Gizlilik Modu” getiriyor

Güncellemeye doymayan Google, Gmail”e “Gizlilik Modu” getiriyor

0

Gmail”in web versiyonu önümüzdeki haftalar içerisinde büyük çapta bir güncelleme alacak. Bu güncellemeyle birlikte yeni tasarım ve özellikler kazandırılmış olacak Gmail”e. Bununla birlikte Google aynı zamanda “Gizlilik Modu” adı verilen yeni bir özelliği de tanıttı. Geçtiğimiz hafta içerisinde yeni tasarımda yer alan bazı özellikler dile getirilmişti. Eposta mesajlarına kolay yanıt verme, yazılan eposta mesajlarını ileri bir tarihte gönderilmek üzere ayarlama, ajanda randevularının yerini alan mesajlardan oluşan yeni bir yan menü gibi tasarıma dönük özellikleri bu değişiklikler arasında sayabiliriz.

Yeni açıklanan “Gizlilik Modu” özelliği, Gmail kullanıcılarının gönderecekleri epostalardan istediklerinin yeniden gönderilmesini, kopyalanmasını, indirilmesini veya yazdırılmasını engelleme imkanı veriyor.

Aynı zamanda epostaların açılması için şifre kullanımını da getirecek olan özellikle oluşturulacak şifreler SMS üzerinden belirlenecek. Gönderilen epostaların belirlenecek olan süreden sonra otomatik olarak silinmelerini de sağlayacak bir başka fonksiyon da yeni özellikle birlikte kullanılabilecek. Bu özellikler, Microsoft”un Outlook uygulamasının full versiyonunda bulunan özelliklere oldukça benziyor. Microsoft ise aynı zamanda Outlook.com servisindeki epostalara erişimi kısıtlama özelliğini de getiriyor. Bu özellikler büyük oranda gönderilen epostalar üzerinde daha geniş anlamda kontrol sahibi olmak isteyen işletmeler için cazip olacak. Fakat yine de epostaların ekran görüntüsünün alınmasını ya da fotoğrafının çekilmesini engelleyemeyecek yeni getirilen kısıtlamalar.

Google, yeni Gmail güncellemesinin yakında çıkacağını doğruladı. Erken erişim programına gönderilen bir eposta, yeni güncellemenin önümüzdeki haftalarda çıkacağını açığa çıkarmıştı. Google”ın I/O geliştirici konferansı 8 Mayıs”ta başlayacak. Gmail”in yeni tasarımının bu sunumun bir parçasını oluşturması bekleniyor. Aynı zamanda Google”ın diğer web servislerine getireceği diğer bazı güncellemeler de bu sunumda yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here