Ana sayfa Donanım Gücün “A” hali: ASUS N56VM

Gücün “A” hali: ASUS N56VM

0

O ne bir tablet ne de ultrabook. asus, n56vm ile dizüstü bilgisayar dünyasının başarılı temsilcilerinden olmaya devam edeceğini kanıtladı!

ASUS N56VM
İlerleyen günler ne gösterir bilemeyiz, belki de dizüstü bilgisayar dünyası tıpkı şu an netbook dünyasının başına geldiği gibi önemli bir daralma ile karşı karşıya gelecek. Belki de tablet ve ultrabook”lar (ve her ikisine dönüşebilen hibrit cihazlar) piyasanın egemen bilgi işlem aracı olacak. Senaryo ne olursa olsun ASUS”un dizüstü bilgisayar işini bırakmayacağı belli. Tıpkı netbook”lar için sergiledikleri tavır gibi, dizüstü bilgisayar dünyasında da aynı tavrı sergileyecekler diyebiliriz. Evet böylesine stratejik bir öneme sahip aslında ASUS N56VM. Zira birbirinin kopyası ürünlerden değil, farklı olmayı amaçlamış bir ürün ASUS N56VM. ASUS N56VM”nin yapımında gayet tatmin edici bir materyal kullanılmış. Bu da dizüstü bilgisayara olan güveni arttırıyor. Ayrıca performans olarak, Intel”in üst segment çizgisini benimsemiş olması, ASUS N56VM için bir diğer önemli avantaj. O kadar tablet bilgisayar, ultrabook, dev ekran akıllı telefon derken geçmişe oranla bir parça daha arkaplanda kalan dizüstü bilgisayar dünyası, ASUS N56VM ile kendine bir çeki düzen verecektir.
 
ASUS N56VM
Fırçalanmış koyu metal alaşım, ortasında ASUS logosuyla birlikte kasaya şık (son dönemlerin popüler kelimesiyle; elegant) bir görünüm katıyor. Ayrıca bu materyal kasayı daha bir sert gösteriyor. 15.6 inç ekran boyutu kendisini çok güzel gizlemeyi başarıyor. ürünün toplam ağırlığının 3.5 KG olması ise düşündürücü. Ne var ki deyim yerindeyse kurşun geçirmez gibi sert görünen bu kaplama ile birlikte 3.5 KG”lık ağırlık değeri aslında gayet normal. Bu ağırlık değerinin üzerinden gidersek birkaç ilgi çekici sonuca varabiliriz. Şöyle ki; ASUS bu yeni dizüstü bilgisayarı ile artık dizüstü bilgisayarlarda mobiliteyi biraz daha arkaplana atmayı tercih etmiş olabilir. Zira firmaya göre (ki sadece firmaya göre değil, tüm teknoloji dünyasına göre de böyle) mobilite bilişim ihtiyacı artık ultrabook gibi hafif ve ince bilgisayarlardan veya tablet bilgisayar – akıllı telefon gibi dokunmatik ekranlı cihazlardan gideriliyor. Hal böyle olunca firma, hiçbir aklıselim kullanıcının 15.4 inç”lik ekrana sahip bir dizüstü bilgisayarı her daim yanında taşıma amaçlı edinmeyeceğini biliyor. Diğer bir deyişle bu bilgisayarı evin ana bilgisayarı haline getirtmek istiyor ASUS. Eğer siz de ASUS N56VM”yı alıp almama konusunda çekimser kalırsanız, bilgisayarın bu denli önemli bir görevi üstlenebilecek kapasitede olduğunu aklınızın bir köşesinde bulundurun deriz.

 

ASUS N56VM, klavyesiyle de kullanıcıya bir şıklık içerisinde olduğunu gösteriyor. Işıklandırma kriterleri güzel hazırlanmış. Ekran kalitesi oldukça başarılı. ASUS, bu dizüstü bilgisayarında da hoparlörleri Bang & Olufsen”e emanet etmeye devam etmiş. B&O”nun ICEpower ses bileşenine sahip ASUS N56VM, bu sayede işitsel manada da kullanıcılarına eşsiz deneyimler yaşatmayı planlıyor. Ayrıca unutmadan; cihazın dahili ses ayarları paneli oldukça geniş seçenekler barındırıyor. Ses konusunda titiz biriyseniz, bu seçeneklere girip ASUS N56VM”nin sesini dilediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.
Ortalama kullanımda 6 saate yakın bir pil ömrü sunan ASUS N56VM, yoğun kullanımda 4 saate ulaşmayı başarıyor.Intel Core i7-3610QMIvy Bridge işlemcili cihaz, Full HD ekranı, Nvidia GeForce GT 630M grafik çözümü, 8 GB DDR3 belleği ve 7200 RPM”de çalışan 750 GB depolama kapasitesiyle performans tutkunlarına da göz kırpmayı ihmal etmiyor. Sonuç olarak ASUS N56VM kesinlikle dizüstü bilgisayar dünyasının yeni yıldızlarından biri olmaya aday bir ürün.
 

Fiyatı:2200 TL
Genel Puan: 90
Kullanım: 5
Performans: 5
Tasarım: 4

Artılar:
• üstün performans
• Güçlü bileşenler

Eksiler:
• Ağırlık

NEDEN ALMALIYIM?
Eğer ortalıklarda dönen ultrabook”lar veya tablet bilgisayarlar arasında yolunuzu kaybetmişseniz ve tek amacınız odanızdaki çalışma masanızın üzerine koyabileceğiniz bir dizüstü bilgisayar ise, bu bilgisayarın da yeni oyunları başarıyla çalıştırmasını, ısınma sorununa yol açmadan bilgisayar kullanım deneyimi sunmasını istiyorsanız, o halde arşınladığınız tüm yollar sizi ASUS”un N56VM adlı dizüstü bilgisayarına ulaştıracaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here