Ana sayfa Haber GTA benzeri AQP City için yeni bir oynanış videosu yayınlandı!

GTA benzeri AQP City için yeni bir oynanış videosu yayınlandı!

0

Grand Theft Auto serisi sayesinde açık dünya ve sandbox öğelerini başarılı bir şekilde kullanan Rockstar Games’in şüphesiz bir şekilde tüm rakiplerine ilham verdiğini varsayabiliriz. Taklit edilmesi en zor serilerden bir tanesi olan Grand Theft Auto’yu bu sefer bağımsız bir geliştirici ekip temel almış durumda. Grand Theft Auto serisinden ilham aldığı mekanikleri birleştirerek yeni bir oyun yapma kararı alan geliştiriciler, AQP City isimli oyunu geride bıraktığımız haftalarda duyurmuştu. Bu sefer oyunun oynanış dinamiklerini gösteren bir video yayınlayan geliştiriciler, şimdiye kadar sadece oyunun atmosferini gösteren videolar yayınlamışlardı.

GTA’yı temel alan AQP City için yeni bir oynanış videosu yayınlandı

Geliştirilme açısından oldukça erken bir dönemde olan AQP City’nin mekanikleri bağımsız bir oyuna göre hiç fena değil. Ancak oyundan Grand Theft Auto veya Watch Dogs serilerinde gördüğümüz kaliteyi beklemek yersiz olur. Uçak kullanma, ata binme ve daha fazlasını gördüğümüz videoda, oyunun patlama efektlerinde Unreal Engine 4’ün gücünü de rahat bir şekilde görebiliyoruz.

Grand Theft Auto serisinin aksine daha farklı bir hava veren oyunda vahşi doğa gibi unsurların da olacağı söyleniyor. Şahsen oyunun bir proje olarak kalacağını ve asla piyasaya sürülmeyeceğini düşünüyorum. Ancak umarız geliştirici ekip, bizleri şaşırtarak belki de güzel bir yapım ile karşımıza çıkarlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here