Ana sayfa Donanım GTA 5″in fiyatı ile ilgili duyum var!

GTA 5″in fiyatı ile ilgili duyum var!

0

 

gta 5 pc fiyatı

GTA 5’in PC versiyonu önceden ocak ayına duyurulsa da, geçmiş günlerde Rockstar Games oyunu mart ayına ertelediğini duyurmuştu. Bunun ardından GTA 5’in sistem gereksinimleri, ekran görüntüleri ve diğer detayları ile ilgili bilgilendirilmeye başladık. Bu konuda sistem gereksinimlerimizi tekrar paylaşacağız fakat şu sıralarda sokaklarda oyunla ilgili en fazla soru GTA 5‘in fiyatıyla ilgili. Rockstar Games, GTA 5 ile ilgili bir kurnazlık yaparak reklamcılık şirketlerini ve dizüstü oyun PC’si üreticilerine bir “torpil” yapacak gibi görünüyor.

Sokaklarda GTA 5’in PC versiyonunu bekleyen oyun severler aslında Türkiye’de çok okunma değeri kazanan sitelere sitemlerini de yolluyorlar. “Fiyatını bulduk” haberlerindeki Euro bazlı fiyatlar okuyucuları fazlasıyla rahatsız etmekle birlikte bütçe olarak kendilerini ayarlayamadıklarını söylüyorlar. Bununla ilgili TL bazında bazı duyumlar aldık, haberler kısmen iyi. çünkü forumlarda görüldüğü kadarıyla 250 TL veya 300 TL fiyatlarıyla biraz yüksek fiyat beklentilerinde olan oyun severler görülüyor.

GTA 5 PC’nin Türkiye’deki fiyatları 180 TL olacak. 180 TL,  maksimum 200 TL (ki o kadar bulmayabilir) olacağı yönünde ciddi dedikodular bulunan oyun, satış sonrasında biraz masraf yaptıracak gibi. Oyunun 4K destekli olması, maksimum performansta oynanabilmesi için gereken sistem gereksinimleri oyuncuları yeni PC arayışında veya yeni monitör arayışında olacaklar. “Benim sistemim bana yeter” diyorsanız, GTA 5‘e sadece 180 TL vermekle kalacaksınız ancak oyunun sunduğu 4K performansından fazla faydalanamayacaksınız.

Bu konuda devreye üreticiler giriyor. Monitör ve oyun PC’si üreticileri, kullanıcılara verecekleri bazı ürün-oyun paketli tekliflerle GTA 5’i ve yeni bilgisayarları daha cazip hale getirecekler. Tıpkı PlayStation 4’te olduğu gibi…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here