Ana sayfa Ürün İnceleme GT72 2QE Dominator Pro inceleme

GT72 2QE Dominator Pro inceleme

0

GT72 2QE Dominator Pro ön yüz

Profesyonel kullanıcıların artık kabul ettiği bir şey var ki, o da diz üstü bilgisayarların masaüstü sistemlerine alternatif oluşturduğu gerçeği. MSI Türkiye sınırları içerisinde performans ve oyun laptopu olarak tedarik edebileceğimiz yegane markalardan biri. 

MSI, hız ve oyun meraklısı kullanıcıları için G(amer) serisini yaratan bir firma. Orta-üst seviyeden başlayan modelleri tepe seviyeye kadar erişen bir çok modele sahip. ürünümüzün tam adı MSI GT72 2QE Dominator Pro GT sersinin yeni amiral gemisi. Daha teknik özelliklerini görmeden sırf fiziksel görüntüsüne bakarak ne kadar canavar bir makina olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Tasarım ve Kasa

İlk defa kasaya göz attığınızda GT72″nin siyah mat renkteki “GT” yarış arabalarının bastırılmış hali gibi göründüğünü fark ediyorsunuz. Estetik ve karizmatik kıvrımlarıyla mat metalin birleşmesi daha henüz oyun oynamaya başlamadan sizi moda sokuyor. 

“Shift”

GT72 2QE, diğer üst sınıf “G” serisi laptoplar gibi muhteşem donanıma sahip. Mercek altına aldığımız ürün, donanım performanslarından kısılmış Ultrabook”lardan biri olmadığı için şarj kablosundan çektiğimizde uzun süre kendi piliyle kullanabileceğimiz türden bir laptop değil. Ancak yeni Shift özelliğiyle performans canavarı aletimizi efektif olarak kullanabiliriz. “FN + F7” tuş kombinasyonuyla karşımıza üç adet seçenek geliyor “Sport”, dizüstümüzün işlemcisinin ve grafik kartının en yüksek frekansta çalışmasını sağlıyor. 

 

GT72 2QE Dominator Pro gövde

Comfort modu, grafik işlemci frekansını 1.Seviyede tutup ancak ısıyı da 89°C”de tutabildiğiniz bir mod.

Green de isminden belli olacağı gibi Intel Turbo Boost”u devreye sokmayıp Grafik işlemci frekansını 2.Seviyede tutan, pil ömrünü uzatıyor.nı 1.Seviyede tutup ancak ısıyı kansını 1.Seviyede tutup ancak72n, grafik işlemcinin performansı %15 artmış durumda. amiral gemi

Yükseltilebilinir MXM tasarımı

GT72″deki MXM grafik modülü sayesinde ileriki ekran kartı güncellemeleriniz için size kolaylık sağlayan bir yapıyla ekran kartı güncellemesi yapmak çok kolay. Bazı kasalarda gelen GTX 870M/GTX880M ekran kartını GTX970M hatta GTX980M”ye yükseltebilirsiniz. GT72 modellerinin yeni versiyonlarındaki GTX980″den sonra bile 2015 de piyasaya sürülecek olan diğer ekran kartlarını kullanabilirsiniz.

Mükemmel Depolama Hızı

Super Raid 3, MSI”ın  ileri teknolojilerinden biri. Disk okuma/yazma hızını 1600MB/s de kullanmanızı sağlıyor. Hem kapasite açısından hem de hız açısından harika.

 

Soğutma Sistemi

GT serisinin diğer bütün dizüstülerinde olduğu gibi performansın limitlerini zorlayan oyunlar oynasak da cihaz kendi termal ısı seviyesinin limitini aşmıyor. Yani bilgisayarımız ne kadar ısınsa da korkacağımız hiç bir durum yok. Bununla birlikte GT72 ile birlikte gelen Cooler Boost 3 teknolojisi ile en efektif şekilde dizüstümüzün ısısını kontrol edebiliyoruz. Klavyenin sol tarafından etkinleştirebileceğimiz bu sistemin, diğer serilere göre en büyük avantajı soğutma sisteminin daha güçlü ve efektif olmasının yanında daha sessiz olması !

Rengarenk ayarlanabilir klavye

SteelSeries Engine uygulaması sayesinde klavyenizi oynadığınız oyunla bütünleştirebileceğiniz kişiselleştirmeyi yapabiliyorsunuz. Her farklı tuşu, farklı alttan ışık aydınlatmasıyla oyun stilinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Klavyenin dizaynı ve ergonomik yapısı uzun oyun seanslarında mükemmel bir rahatlık. 

Sonuç olarak

MSI”ın GT serisi oyuncular ve profesyonel kullanıcılar için zaten rüştünü ispatlamış üst-düzey bir seri. GT72 bir önceki amiral gemisine göre totalde %15 daha hızlı. İşlemcisi %3-%7 oranında kullanılan uygulamaya göre ekstra performans sunarken, grafik işlemcinin performansı %30 gibi radikal bir artış gösteriyor. Ancak en önemlisi kullanıcı deneyimine farklılık katan, geliştirilmiş pil ömrüne sahip karizmatik bir dizayna sahip GT72 2QE Dominator Pro.

Teknik özellikler

Ekran: 17.3in

İşlemci: Intel Core i7-4710HQ @ Boosterla 3.5GHz”a kadar / 4 – 8 çekirdek

Bellek: 16GB DDR3 (2x8GB), 1,600MHz at 11-11-11-28-1T

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 980M 8GB

Ekran: 17.3in CMN1735 Full-HD LCD (1,920×1,080)

Kablosuz bağlantı hızı: Killer Wireless-AC 1525

Ana Depolama: 2 x Toshiba THNSNJ 128GB NU M.2 SSDs in RAID 0

İkinci Depolama: 1TB HGST Travelstar 7K1000 2.5in HDD

Kasa Boyutları: 428mm x 305mm x 48mm

Ağırlık: 3.78kg

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here