Groupama Operasyonel Verimliliğini Artırabilmek için VMware Horizon Enterprise’ı Tercih Etti

Sigorta sektörünün öncülerinden Groupama, operasyon sürecinde VMware Horizon Enterprise’ı kullanıyor.

 

Proline Profesyonel Çözümler Direktörü Melih Özhan proje hakkında; 
“İşletmeler dünya çapında her boyutta birçok fiziksel sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır. Groupama bilişim altyapısının sanallaştırılması mevcut donanımlarının verimliliğinin, utilizasyonunun ve esnekliğinin arttırılmasının yanı sıra maliyetlerin de azaltılmasını sağlamıştır. Proline olarak müşterilerimizin mevcut ortamlarını analiz edip, ihtiyacı doğru algılayıp, teknolojiyi takip edip, ileriye dönük yeniliklerin yapılarına sağlayacağı faydaları da hesaplayarak sanallaştırma stratejilerini belirliyoruz. Groupama’da yaptığımız çalışma örnek niteliğinde olup bu mimari yaklaşımın başarılı bir örneğidir.” görüşlerini bildirdi.
Proline Satış Direktörü Bilginç Işık;
“Sanallaştırma verimliliği artırmanın yanı sıra kurumları ek donanım yatırımlarından da kurtarmaktadır. Sanallaştırılmış platformlar, ağ ve güvenlik bileşenlerini tek bir platformda toplayarak yönetimsel olarak da kolaylık sağlamaktadır. Proline olarak müşterilerimizin bakım maliyet giderlerini düşürmemizin yanı sıra onlara mobil olarak da erişebilecekleri platformlar sağlıyoruz. Groupama’da yaptığımız proje kullanıcı sayısının hayli yüksek olduğu sigortacılık sektörü için örnek teşkil etmektedir.” proje hakkında değerlendirmelerini ifade etti.
Groupama Altyapı Yöneticisi Cemal Çolak; 
“Normal PC’de 110 -125 watt arası bir enerji tüketirken bu oran ince istemcilerde yüzde 90-95 daha azalıyor.  VDI teknolojisinin enerji kazanımını görüyoruz. Bunu yaygınlaştırırsak bize daha da ciddi kazanımlar sağlayacaktır. Operasyonel verimlilik açısından bakıldığında ise sanallaştırma sayesinde, çağrı merkezinde 3 saat vakit harcanan bir çalışma 5-10 dakikalara inmiş bulunuyor.” şeklinde  görüşlerini bildirdi. 
Avnet Şatış Müdürü Tamer Yalnız;
“Avnet VMware ekibi olarak kanal iş ortaklarımızın ihtiyaç duydukları her noktada iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Proline uzman teknik danışmanlarının sınırsız katkısıyla başlangıç aşamasından projenin tamamlanması sonrasında dahi projeyi yakınen takip ettik. Projede iş ortağımız Proline ve Avnet olarak çok yakın çalışarak iş süreçlerine katkı sağlamaya azami özen gösterdik. Bu önemli proje deneyimlerimize bir yenisini daha eklerken; farklı birçok projede yeniden birlikte çalışmak bizleri mutlu edecektir.” dedi.
Faydalar

VMware Horizon Enterprise sayesinde;
⦁    Destek ekiplerinin 2-3 saatini alan işlemlerin süresi 5-10 dakikaya düştü,
⦁    Masaüstü bilgisayarlar her türlü medyada, her cihazdan erişilebilir noktaya getirildi,
⦁    Birimler en olağanüstü durumlarda, en kısa sürede çalışabilir noktaya geldi,
⦁    VDI teknolojisi ile enerji tüketimi yüzde 90-95 daha azaldı,
⦁    İnce istemci maliyetleri desktop bilgisayarların 4 veya 5’te birine karşılık geldi.

Etiketler: groupama vmware-horizon avnet-turkiye proline avnet
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam