Ana sayfa Haber Gran Turismo Sport oyununun satış rakamları oldukça iyi görünüyor!

Gran Turismo Sport oyununun satış rakamları oldukça iyi görünüyor!

0

Yarış oyunları, her zaman hayatımızın bir bölümünde yer almıştır. Oyunlarla hiç alakası olmayan bir insan bile, hayatında illa ki bir yarış oyunu oynamış oluyor. Tabii bunda, yarış oyunlarının oynanışlarının kolay olmasının payı büyük. Günümüzde, yarış oyunlarına olan ilgi, ufak da olsa azalmış durumda. Bunun bir çok sebebi var tabii. Eskisi kadar iyi olan yarış oyunlarının çıkmaması, bu sebeplerden bir tanesi. Hal böyle olmasına rağmen, bir başarı haberi Gran Turismo serisinden geldi. Köklü yarış oyunu serisinin son oyunu Gran Turismo Sport, tahminlere göre dünya genelinde kutulu olarak 3 milyon adet sattı.

En fazla Gran Turismo Sport hayranı Avrupa”da.

Polyphony Digital şirketi tarafından geliştirilen ve Sony tarafından dağıtımı gerçekleşen Gran Turismo Sport, 2017″nin Kasım ayı içerisinde piyasaya sürülmüştü. Sadece PlayStation 4 platformuna çıkan yarış oyunu, kısa bir süre içerisinde, 3,034,084 satış sayısına ulaştı. Bu satış sayısının sadece fiziksel kopya satışını gösterdiğini tekrar belirtelim. çevrim içi satım alımlarla bu sayısının çok daha yükseklere çıktığına eminiz. Yarış oyununun, çevrim içi moduna da önem vermesi, satış sayılarına olumlu bir şekilde etki ediyor.

Gran Turismo Sport, en fazla Avrupa”da satılmış durumda. Yaklaşık 2 milyon adet fiziksel kopya Avrupa sınırları içinde satıldı. Avrupayı, sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya takip ediyor. Elektronik spor tarafına da önem veren Gran Turismo Sport, mevcut satış sayısını daha da arttıracağışüphesiz. Sadece PlayStation 4 platformu için çıkmış olmasına ve günümüzde yarış oyunlarına olan ilginin azalmış olmasına rağmen oyunun bu satış sayılarına ulaşması, bu serinin ne kadar başarılı ve köklü bir seri olduğunu da bizlere göstermekte. Umarız oyunun başarısı devam eder.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here