Ana sayfa Haber Gran Turismo 6, önümüzdeki sene itibarıyla çevrimiçi servislerine veda edecek!

Gran Turismo 6, önümüzdeki sene itibarıyla çevrimiçi servislerine veda edecek!

0

PlayStation platformlarında eski oyunlarının çoklu-oyuncu modları için açık olan sunucuları birer birer kapatılmaya devam ediliyor. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz hafta açıklama  yapan Hollanda menşei Guerrilla Games, Killzone 2 ve Killzone 3 için halen açık olan sunucuları 29 Mart 2018 tarihi itibarıyla kapatılacağını duyurmuştu. Bugün ise bu listeye bir başka oyun daha katılıyor. Gran Turismo 6, önümüzdeki sene itibarıyla çevrimiçi servislerine veda edecek.

Her zaman olduğu gibi yine Polyphony Digital tarafından Gran Turismo 6, PlayStation 3 için dünya genelinde 6 Aralık 2013 tarihinde satışa sunulmuştu. 1200 kadar araba, 71 farklı varyasyonu olan 33 pist ile satışa sunulan serinin altıncı oyunu, Gran Turismo 5 oyununa göre yeniden tasarlanmış daha basit ara yüzü ve daha hızlı yükleme süreleri ile birlikte geliyordu. Bugün SIE tarafından yapılan açıklama ile birlikte Gran Turismo 6 için halen açık olan çevrimiçi servisler, yani Topluluk, Açık Lobi, Hızlı Karşılaşma ve Sezonluk Etkinlikler, 28 Mart 2018 tarihinde artık erişim sağlanamaz hale gelecek. Bunun öncesinde, oyun için dağıtımı devam eden indirilebilir içerikler 31 Ocak 2018 tarihi itibarıyla sonlandırılacak. Ancak oyunun tekil oyunculu kısmı ise oynanabilir olmaya devam edecek.

Eğer GT Mağazası’ndan kredi aldıktan sonra oyun verisini sildiyseniz, çevrimiçi servisler kapanmadan önce kredilerinizi yeniden yüklemeyi unutmayın Bunun için GT Mağazası kısmından Satın Alınmış İçerik’e gitmeniz gerekiyor. Eğer çevrimiçi servislerin kapanmasından sonra oyun verisini kazara silerseniz, PlayStation Store üzerinden İndirme Listesi yolunu veya PSN > Hesap Yönetimi > Satın Alma Geçmişi > İndirme Listesi yolunu takip ederek kredilerinize yeniden kavuşabilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here