Ana sayfa Mobil Grafik tasarımcılar için iPad

Grafik tasarımcılar için iPad

0
PDF Expert
Tüm PDF ihtiyaçlarınızı karşılayacak tek bir uygulama arıyorsanız, doğru yerdesiniz. PDF Expert, PDF dökümanlarınızı pratik bir şekilde görüntülemekle kalmıyor, adeta PDF”lerinize hükmetmenizi sağlıyor. PDF Expert ile yapabilecekleriniz arasında, döküman üzerindeki istediğiniz noktaya işaret koymak, sanal fosforlu kalem ile cümlelerin altını çizmek ve PDF dosyasını o haliyle kaydetmek gibi işlemler yer alıyor. üstelik PDF Expert, PDF formlarını doldurabilmenizi sağlayan tek iPad uygulaması olma özelliğini taşıyor. PDF üzerinde çeşitli notlar almak istiyorsanız, parmağınızla ayrıca çeşitli bölgeleri belirtmek istiyorsanız ve PDF”lerinizi tek bir yerden organize etmek istiyorsanız, PDF Expert tam da size göre. iPad”inizden maksimum keyif almak için kesinlikle PDF Expert”e bir şans tanımanızı öneriyoruz. üstelik uygulama üzerinden PDF dosyalarını arkadaşlarınızla paylaşabilir, her türlü ortamdan PDF dosyasını uygulamaya aktarabilirsiniz.
$9.99
 
     
  AutoCAD WS
Uygulama ile Autocad çizimlerinizi iPad üzerinden görüntülenebiliyor, ufak düzeltmeler yapabiliyor ve projede kafanıza takılan bazı ölçülere anında ulaşabiliyorsunuz. AutoCAD WS, yapılan çizimleri DWG formatında görüntüleyebilme, düzenleyebilme ve paylaşabilme imkanları sunuyor. Eğer iPad sahibi bir mimarsanız veya AutoCAD kullanan bir tasarımcıysanız, AutoCAD WS adlı uygulamayı mutlaka edinmenizi tavsiye ediyoruz. AutoCAD gibi büyük kapsamlı bir yazılımın iPad ortamındaki yansıması olan AutoCAD WS”nin online çalışma alanı da eksik olmamış. çoklu dokunma desteği, çizimler üzerindeki objeler ile daha kapsamlı bir şekilde etkileşime girmenizi sağlıyor. AutoCAD WS”den masaüstü AutoCAD gibi büyük kapsamlı projeler beklemeyin, fakat iPad ortamı için beklentilerin üzerinde yetenekler sergilediği bir gerçek.
ücretsiz

 

Adobe Ideas
Dijital bir çizim defteri olarak kullanabileceğiniz Adobe Ideas, Adobe’un iPad’teki resmi uygulamalarından bir diğeri olma özelliği taşıyor. Son olarak 1.2 versiyonuyla kullanıcıların karşısına çıkan uygulama, aklınıza esen düşünceleri, çizim şablonlarını, grafik tasarımlarınızı dijital platformda depolayabilmenize olanak sağlıyor. Vektör tabanlı çizim araçları sayesinde grafik tasarımcıların işlerini büyük ölçüde kolaylaştıran uygulama, geniş fırça seçenekleri ve uygulayıcı araçlarıyla türünün en iyilerinden biri olma özelliğine de sahip. Adobe Ideas’ın bir diğer güzel yanı ise, sizi uygulama ile birlikte gelen layer’lara muhtaç bırakmaması. Dilerseniz cüzzi ücretler karşılığında ekstra layer’lar satın alabiliyorsunuz. Eğer grafik tasarım dünyasının bir üyesiyseniz, Adobe Ideas’a bir fırsat vermenizde fayda var.
$0.99
 
     
  iThought HD
iThoughtHD için söylenebilecek en güzel şeylerden biri, uygulamanın ikinci adında da belirtildiği gibi, mind mapping uygulaması olmasıdır. Yani bir nevi zihnimizdekilerin haritasını çıkarma uygulaması olarak düşünülebilen uygulama, görev listeleri, konsept haritalama, toplantı notları ayarlama, proje ve amaç planlayıp belirleme gibi özelliklere sahip. iThoughtHD’nin düşünce temelli yapısı, grafik tasarımcıların bu uygulamaya yoğun ilgi göstermesine sebep oluyor. iThoughtHD ile kafasındaki düşüncelerini sıraya koyan ve bir bir bu uygulamada belirten grafik tasarımcı, bu sayede tasarım işlerine de kolaylık kazandırıyor.
$9.99

 

iFontMaker
iFontMaker, iPad için geliştirilmiş ilk font editörüdür. Uygulama sayesinde kendi fontlarınızı çizip kaydedebiliyorsunuz. Kullanışlı arayüzü sayesinde yüzde 100 size ait fontlar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz fontlar Adobe CreativeSuite, Microsoft Office ile entegre edilebiliyor. iFontMaker”da 62 adet alfabetik ve numeretik karakter sizin kullanımınıza sunulmuş durumda. Ayrıca yine hazırladığınız fontlar, hem MAC hem de Windows ile uyumluluk sergiliyor.
$6.99
 
     

  Adobe Photoshop Express
App Store üzerinden ücretsiz sunulan Adobe Photoshop Express, Creative Suite sürümüyle birlikte çalışıyor ve sistemde Photoshop’un bazı özellikleri iPad’den kontrol edilebiliyor. Adobe Photoshop Express fotoğrafları kesme, düzeltme, döndürme ve çevirme gibi işlevlerle birlikte efekt ve filtre gibi özellikleri kullanıcısına sunuyor. Grafikerler, görsel malzemelerine özellikle filtre özelliklerini uygulamak için yaygın şekilde Adobe Photoshop Express kullanıyorlar. Layer”lar (renk katmanları) ve renk kanalları açısından benzersiz bir kolaylık sağlayan iPad uygulaması sayesinde her an her yerde yanınızda bulundurabileceğiniz iPad”iniz ile işlerinizi ofis dışında da sürdürebiliyorsunuz.
Vakit kaybı semptomları için iPad ile Adobe Photoshop Express, görsele dönük grafikere benzersiz bir konfor sağlıyor. çoklu görev desteği sayesinde bir yandan başka bir uygulamayı kullanırken bir yandan da farklı sitelere fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. Photoshop Express ile birlikte gelen efektler arasında titrek, pop, sınır, nakışlı bulanıklaştırma, ılık rekolte, gökkuşağı, beyaz parlaklık, yumuşak siyah ve beyaz yer alırken dikdörtgen, dairesel, oval, yumuşak kenarlı, nakış, pürüzlü kenar, yarım ton ve film emülsiyonu bulunuyor.
ücretsiz

 

SketchBook Pro
çizim yeteneğinize güveniyor musunuz? O halde yeteneklerinizi sınamaya ne dersiniz? SketchBook Pro iPad üzerinden şık ve kaliteli çizimler yapabilmenizi sağlayan son derece işlevsel bir uygulama . özellikle dijital çizim dünyasının tüm nimetlerinden faydalanmanıza olanak sağlaması sebebiyle SketchBook Pro, dijital tasarımcıların vazgeçemeyeceği türden. İçerisinde barındırdığı onlarca çizim ve boyama aracı sayesinde özgürce çizim yapabilir, çizimlerinizi profesyonel bir boyuta taşıyabilirsiniz.
çoklu dokunmatik arayüzü sayesinde güçlü bir çizim ortamı sağlayan SketchBook Pro, iPad 2″de 1024 x 768 çözünürlükte tam 12 adet layer, yani katman ile çalışma imkanı sunuyor. Birinci nesil iPad”lerde ise bu sayı 6. Ayrıca galeri ve video çıkış alma özellikleri de uygulamada yerini almış durumda.
$4.99
 
     
  Art Set
Eğer çeşitli tuvaller veya kağıtlar üzerinde resim çizme gibi bir hobiniz varsa veya bu işi hobi olarak değil de, profesyonel olarak yapıyorsanız, iPad üzerinde kapsamlı bir resim çizme uygulaması işinize hem kolaylık katacak hem de tuval kirletmeden taslak çizim yapabilmenize olanak sağlayacak. Art Set de tam olarak böyle bir uygulama. İster pastel ister ispirtolu kalem, isterseniz de yağlı boya araçlarını seçerek sizin seçtiğiniz kağıt üzerinde çizimler yapmanızı sağlayan Art Set’in geniş bir fırça yelpazesi bulunuyor. Aynı zamanda geniş de bir renk yelpazesi sunan uygulama, resim çizme işini hem eğlenceli hem de pratikleştirici bir özelliğe sahip. çizdiğiniz resimleri uygulamanın galerisinde saklayabilir, isterseniz iPad”inizin fotoğraf klasörüne aktarabilir ve oradan internete paylaşabilirsiniz.
$0.99

 

PDF Reader
iPad’iniz üzerinden PDF görüntülemek istiyorsanız, kullanmanız gereken uygulamaların başında PDF Reader geliyor. PDF Reader, sadece PDF görüntülemek üzere geliştirilmiş bir uygulama. Bundan dolayı PDF’leri görüntülerken daha fazla imkâna sahip oluyoruz. TXT, RTF gibi metin belgelerinden tutun da Office dokümanlarına kadar birçok formata destek veren uygulama, ses ve video dosyalarını da dâhili bir arayüzü sayesinde görüntüleyebiliyor. Böylece bir doküman içerisinde görsel ya da video, varsa bu görseli görüntülemekte sıkıntı yaşamıyorsunuz. Ayrıca Wi-Fi destekli tarayıcı ile direkt olarak bu uygulama üzerinden iPad’inizde doküman tarayabiliyorsunuz.
$5.99
 
     
  Penultimate
App Store’da Productivity kategorisi altında bulabileceğiniz Penultimate, son derece kolay kullanımlı bir el çizim aracı. Penultimate’i başarılı kılan ise sadece kullanışlı bir el çizim aracı olması değil. Orijinal çizimlere olanak sağlayan uygulama, güçlü yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Barındırdığı kağıt ve kalem kombinasyonları sayesinde gerçek hayat deneyimine çok yakın bir deneyim sunan Penultimate, düz fontlar ile not almak istemeyen tasarımcıların kurtarıcısı konumunda bulunuyor. üstelik basit çizimleri burada deneyip gerçek hayata geçirebilirsiniz. Penultimate her anlamda başarılı bir uygulama.
$0.99

 

iDesign
El çizim uygulamaları arasında tasarımın ön plana çıktığı bir uygulama olan iDesign, iki boyutlu vektör çizim konusunda belki de App Store’da bulunan en kullanışlı tasarım uygulamalarından biri konumunda bulunuyor. Araç çubuğu, çizim esnasında ihtiyacınız olabilecek her türlü aracı ve menüyü içerisinde barındırıyor. Bu araç çubuğu ile çizimlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sadece vektörler değil, şekiller, objeler ve renklendirme araçlarıyla da bizlerin beğenisini büyük ölçüde kazanan iDesign, bu sayfalarda size kesinlikle tavsiye ettiğimiz uygulamalar arasında yer alıyor. Tabii bunları söylüyoruz fakat, ortaya iyi bir şeyler çıkarabilmek için vektör çizim becerilerinizin hayli yüksek olması gerektiğini hatırlatmalıyız.
$4.99
 
     
  LetterMpress
LetterMpress oldukça yaratıcı bir ortamdır. iPad için optimize edilmiş uygulama ile vintage özellikli posterler, etkinlik afişleri, etkinlik e-mail tasarımı, CD kapakları, tebrik kartları, tabela, takvim, çerçeveli duvar aksesuarlar tasarlayabiliyorsunuz. Tipografik tasarımlar üretirken isterseniz, renk paletleri ve sanatsal araçlarla tasarımlarınıza estetik derinlik kazandırabilirsiniz. Otantik, etkileşime açık bir uygulama olan LetterMpress”in kullanımı ise biraz kapsamlı detaylar sayesinde bir alışma ve öğrenme evresini gerekli kılıyor. Uygulama, özel olarak tasarlanmış stüdyo ortamıyla yapıtlarınızı çeşitli varyasyonlar ile kaydetmenize, çalışmalarınızı e-mail ile paylaşabilmenize olanak tanıyor.
$5.99

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here