Ana sayfa Haber Gözde tasarım modası Nokia 9″u da vurdu

Gözde tasarım modası Nokia 9″u da vurdu

0

Nokia 8 henüz Amerika gibi bazı büyük pazarlarda yerini almamışken, Nokia 9 hakkında söylentiler çıkmaya başladı. Göründüğü kadarıyla Nokia 8, Nokia ve HMD”nin favori yarış atı değil. OneLeaks”in “CompareRaja” için tasarladığı görüntülere bakacak olursak, her ne kadar teknik özellikler bazında Nokia 8 ile eşdeğer gibi görünse de, Nokia 9, dümeninde Samsung”un olduğu çerçevesiz ve kavisli ekran kervanına doğru bir atılım gerçekleştiriyor.

Teknik özellikler bazında Nokia 9 daha düz, hatta Nokia 8″in alt modeli gibi görünüyor. Qualcomm Snapdragon 835 çipseti üzerinde çalışacak olması, bu yıl içerisinde ya da 2018″in hemen başlarında çıkacağına dair ihtimali güçlendiriyor. Bununla birlikte sadece 4GB RAM taşıyacak olan cihaz, bu yönüyle 6GB RAM barındıran Nokia 8″den geride kalıyor. Dahili hafıza ise 64 ya da 128 GB olarak görülüyor.

 Nokia 9″u farklı kılan şey, tasarımı olacak. Tüm köşelerden, özellikle kenarlardan bükümlendirilen telefonun arka ve ön yüzü, Sony”nin “Loop” tasarımından farksız şekilde kavisli şekilde bir araya geliyorlar. Fakat Nokia 9″un ekranı, Sony”den farklı olarak, daha çok Galaxy S8″e benzer şekilde kenarlardan da kavislendirilmiş. Bu kavisli ekranın 5.5 inç, QHD olması bekleniyor. Her ne kadar Galaxy S8″e benzer çerçevesiz tasarım çizgisini izleyip izlemeyeceği henüz belirsiz olsa da, firmanın bu yönde davranması bekleniyor.

Görsellerde aynı zamanda dikey olarak yerleştirilmiş dual kamera kurulumu görülüyor. Her ne kadar Carl Zeiss lensleri kullanılıyor olsa da, Nokia”nın Nokia 8 üzerindeki kamerası çok da kaydadeğer cinste değildi.

çıkış tarihiyle ilgili firmanın net bir açıklaması bulunmamakla birlikte kullanılan donanımı göz önünde bulunduracak olursak, Snapdragon 836 ya da 840″ın duyurulmasından önce gerçekleşmesi ihtimali söz konusu. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here