Ana sayfa Donanım Gösterişli “Windows Karma Gerçeklik” gözlüğü: Samsung HMD Oyssey

Gösterişli “Windows Karma Gerçeklik” gözlüğü: Samsung HMD Oyssey

0

Samsung, Microsoft Windows 10 Karma Gerçeklik platformunun gelişmiş versiyonu olduğunu iddia ettiği HMD Odyssey gözlüğünü tanıttı.

Samsung”un 499$”lık gözlüğü an itibariyle Amerika”da Samsung ya da Microsoft Store”dan ön siparişe hazır durumda. ürünün gönderimi 10 Kasım tarihinden itibaren yapılacak.

Gözlüğün gönderimi, Microsoft”un 17 Ekim”de yapacağı, Windows Karma Gerçeklik platformunu destekleyen “Fall Creators Update” güncellemesinin yayınından kısa bir süre sonrasına denk geliyor.

HMD Odyssey, fiyatları 399$”dan başlayan, Acer, Dell, HP ve Lenovo gibi Microsoft ortaklarının sundukları karma gerçeklik gözlüklerinin zirve noktasına yerleşiyor.

Samsung”un 499$”lık gözlüğü Oculus Rift”le aynı fiyat etiketine sahip. Ve benzer şekilde iki kumanda ile birlikte satılıyor.

Samsung”un gözlüğü, 90 hz yenileme oranlı her bir göz için 1.440 x 1.600 pixel çözünürlüklü iki adet 3.5 inç AMOLED ekran barındırıyor bünyesinde.

Rakip gözlükler standart 1.440 x 1.440piksel çözünürlük ve LCD panellerle üretiliyorlar. örneğin Oculus Rift ve HTC Vive tek göz için 1.080×1.200 pixel çözünürlük sunuyorlar.

Samsung”un gözlüğü Oculus Rift”te olduğu gibi 110 derece görüş açısı yansıtıyor. Aynı zamanda dahili kulaklık da bulunuyor gözlükte. Böylece kablo kalabalığından bir nebze olsun kurtarılıyor kullanıcı.

Karma Gerçeklik ürün zincirinin HTC Vive ve Oculus Rift”e karşı bir avantajı, cihaz içersinde konumlandırılmış olan kamera sayesinde kullanıcıların ev içerisinde üs istasyonlar kurmak zorunda kalmayacaklar. Bununla birlikte bu “içten-dışa” biçimindeki konumlandırmanın ne kadar iyi çalışacağını da, zaman gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here