Ana sayfa Haber Görünüşe göre insanlar bir iPhone için 1000 dolar harcamak istemiyor

Görünüşe göre insanlar bir iPhone için 1000 dolar harcamak istemiyor

0
Türkiye ekonomisi OECD raporları

iPhone X

Apple’ın her zaman için üst seviye olan iPhone modellerine bu yıl bir yenisi daha eklendi ve riskli bir çıkışla 1000 dolarlık fiyat etiketine sahip oldu. Bu etiketi, cihazın sahip olduğu çok sayıda önemli özellik için istenmiş olsa da görünüşe göre kullanıcılar, FaceID’nin 1000 dolara değmeyeceğini cihazın düşük satış rakamlarıyla ifade etti.

Tipik iPhone kullanıcılarını korkutan ve iPhone X’ten uzaklaştıran 1000 dolarlık fiyat etiketi, Apple’ın üretim talebini düşürmesine sebep olarak beklenenden daha az satış olduğunu gösterdi. Firmanın yine 2017 sonunda çıkan ve iPhone X ile neredeyse tamamen aynı donanıma sahip iPhone 8 modellerinin siparişlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı, bunun anlamı ise satışların beklenildiği miktarda devam ettiği.

Firmanın yakın zamanda işlemcileri yavaşlatması “özelliğinin” ortaya çıkarılması sebebiyle Apple’a güvenlerini kaybeden kullanıcıların iPhone X almamaları oldukça normal bir durum olarak karşılanabilir. Yeni bir iPhone almaya aç olan ancak buna 1000 dolar ödemek istemeyen kullanıcılar, karşılarında daha şeffaf bir Apple görmek istiyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here