Ana sayfa Haber Görsel değişiklikler kazanan Google Chrome”da dokunmatik hassasiyet artıyor

Görsel değişiklikler kazanan Google Chrome”da dokunmatik hassasiyet artıyor

0

Dokunmatik ekranlı Windows ve Chromebook cihazların sayısındaki artışla birlikte dokunmalara karşı daha fazla hassasiyet kazanmaya başlayan Google’ın internet taraycısının yeni versiyonu, geliştiricilere özel bir kanal olan ‘Canary’de yayınlandı. 

Yuvarlakımsı adres çubuğu ve dairesel yeni sekme butonu bulunan yeni sürüm, parmak ya da ekran kalemi ile kolayca tıklanabilecek bir tasarıma kavuşuyor. XDA Developers’ın bildirdiğine göre daha geniş kapsamlı görsel değişiklik çalışması da tamamlanmak üzere. 

‘Materyal Tasarımı 2’ adıyla yayınlanan yeni görünüm, Chrome’un doğum gününde (2 Eylül) yayınlanacak. Materyal Tasarımı, Google’ın web ve mobil uygulamalarında gördüğümüz kart tabanlı, sade bir tasarım biçimi. Yeni görünümün de bu tasarım biçimi üzerinde şekilleneceği düşünülüyor. 
Tarayıcınızı güncelleyin

Materyal Tasarımı 2’nin tam anlamıyla ne gibi değişiklikler sağlayacağı konusunda biz de henüz bilgi sahibi değiliz zira bugüne kadar herhangi bir tanıtım materyali yayınlanmadı. Yeni tarayıcıya görsel canlılık kazandırmak için renk paletinde yenilemeye gidileceği neredeyse kesin gibi. Fakat bunun haricinde ne gibi değişiklikler olacağını görmek için bir kaç ay daha beklememiz gerekecek. 

Google, masaüstü ve mobil Chrome tarayıcısını sürekli olarak yeni özelliklerle güncelliyor (örneğin Android’de geri tuşuna uzun süreli olarak bastığınızda tarama geçmişinize ulaşabiliyorsunuz). Ama tabii bu değişikliklerin hemen farkına varamayabiliyoruz. 

Google’ın Gmail ve Google Haritalar gibi diğer uygulamalarında da benzer şekilde görsel değişiklikler olabilir. NetMarketShare’in haberine göre Chrome, tarayıcı piyasasının yüzde 60’lık bir dilimine hakim durumda. Eskimeye yüz tutmuş Internet Explorer ise, %12’lik bir pay ile ikinci sırada yer alıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here