Ana sayfa Haber GoPro uzay görevlerinde yer alacak

GoPro uzay görevlerinde yer alacak

0

GoPro, son dönemlerde çıtasını yükselterek yeni teknolojilerini geliştirmeye başladı.Sinema için kullanılacak olan 360 derece kamera teknolojisi, VR teknolojiler için geliştirilen kameraların yanısıra GoPro‘nun uzay görevlerine yönelik kamera teknolojileri de geliştirmeye başladıkları söyleniyor. Aslında son kullanıcı için aksiyon kameralarına Hero serisinden devam edecekler ancak bir taraftan da Google‘ın da içerisinde olduğu uzay görevlerinde yer almaları bekleniyor. GoPro‘nun kameralarıyla uzaydan elde edilecek enformasyonlara, modellemelere öncülük edecekler ve uzaydan alınan görüntüler birçok sektör için kullanılacak. Modellemelerin VR teknolojilerine yansıması, VR’ların sinema sektörüne yansıması bekleniyor. Bu görüntülerle elde edilen modellemeler 3D sinemada, bilim kurgularda kullanılacak. 

GoPro’nun yapmak istediği tam anlamıyla uzaydan görüntü alabilmenin yanısıra uzay şartlarında dayanabilecek, uzun süre dayanabilecek kamera teknolojileri geliştirmek istiyorlar. 

Google ise GoPro’ya Google X‘in uzay görevlerindeki tecrübelerini aktaracak. Google X,geçtiğimiz yıl Elon Musk’ın da destek verdiği SpaceX görevinde yer almıştı.Google X , ayrıca NASA’ya Boston Robotics aracılığıyla robot desteği de sunmaya başlıyor. özellkle DARPA Robotics yarışmalarında bu robot  teknolojileri sergilenmişti. Google X‘in yanısıra Google’ın GoPro ile birlikte geliştirdiği Google Jump projesinin de bir VR desteği olarak desteğini sağlayacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here