Ana sayfa Donanım Google’ın yeni Pixelbook laptopu Ekim’de tanıtabilir

Google’ın yeni Pixelbook laptopu Ekim’de tanıtabilir

0
Görsel: XDA

Mayıs ayında Google’ın kendi markasıyla bir akıllı saat çıkaracağı haberini almıştık. Bu haberin üzerine bir de yeni bir bilgisayar tanıtımı eklendi. Firmanın inanılmaz kaliteli Chrome OS çalıştıran bilgisayarı Pixelbook, bu Ekim ayında yeni bir modelle karşımıza çıkabilir.

Google Pixel Chromebook İncelemesi

Kaynaklarından edindiği nitelikli bilgileri Twitter üzerinden paylaşan sızdırıcı Evan Blass’tan gelen bu son bilgi, ikinci nesil Pixelbook’un daha ince çerçevelerle geleceğini belirtiyor.

Görsel: Android Central

Donanımsal özellikler hakkında konuşmak her ne kadar erken olacak olsa da yeni Pixelbook’un Chrome OS çalıştıracağı kesin. İşlemci olarak Intel’in en yeni çiplerinin kullanılması çok yüksek bir ihtimal olsa da ufak bir taraf hala Qualcomm’un güçlü ve verimli ARM tabanlı çiplerinin de kullanılabileceği kanaatinde. Firmanın yeni bilgisayarı standart olarak Google Assistant çalıştıracak ve yine MacBook’lar ile yarışacak bir gövde kalitesine sahip olacağı kesin.

Google tarafından geleneksel olarak Ekim ayının ilk haftasında yapılan akıllı telefon tanıtımları, bu yıl her zamankinden daha heyecanlı geçecek gibi. Daha sadece iki yıldır donanım üreten yazılım devi Google, daha şimdiden Apple ya da Samsung gibi yılların devlerine rakip oluyor.


Görsel: XDA

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here