Ana sayfa Haber Google yeni yapay zeka çalışmaları yapacak olan ekibini duyurdu

Google yeni yapay zeka çalışmaları yapacak olan ekibini duyurdu

0

Google I/O’da yapay zeka temelli cihazları gördük şimdi ise firma yapay zeka üzerinde çalışmalar yapacak ve yapay zeka temelli makineler konusunda çalışmalar yapacak olan yeni ekibini duyurdu. Bir ML, yani “Machine Learning” araştırmacıları Google’ın Zürih’teki ofislerinde çalışacaklar ve Google ile Alphabet çatısı altında çalışacaklar. Google’ın açıklaasına göre makinelerin öğrenebilmelerini, makinelerin zekalarını ve makinelerin herhangi bir ayarlama yapmadan her dile uyum sağlayabilmeleri ve makinelerin, kullanıcıları anlaması konusunda çalışmalar yürütecek.

İlk etapta Google’ın bu araştırma ekibi Google’ın yeni kişisel asistanı Allo üzerinde çalışılacak ve bu yönde tecrübe kazanılacak. Yapay zeka çalışmalarının merkez bölgesi ise daha önce de söylediğimiz gibi Zürih olacak. Google’a göre burası ABD’den daha fazla yapay zeka çalışmalarına uygun, daha fazla kaynağa sahip ve avrupa içerisinde olma nedeniyle de dünyaya daha yakın olacak. Aynı zamanda Zürih, Google Allo’nun geliştirildiği bölge olarak kayıtlarda. 

Ekibin, Google Research ekibinin çalışmaları basit düzeyde ilk olarak Google Allo, Google Now gibi son kullanıcı amaçlı yazılımlarda test edilecek. Bu konuda uzun dönemler geçmesi beklenemez, zaten Google’ın mevcut AI çalışmaları yürüten bir ekibi bulunuyor. Bu yeni ekiple birlikte çalışmalar daha farklı bir boyut kazandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here