Ana sayfa Mobil Google Yeni Telefonu Nexus S’i Çıkardı!

Google Yeni Telefonu Nexus S’i Çıkardı!

0

İşte Nexus S!

Google akıllı telefon pazarına yeni bir Nexus çıkarmayacağını paylaşılmıştı. Ancak zaman içinde işler değişti ve Google”ın yeni akıllı telefonu Nexus S piyasaya sunuldu. Samsung tarafından üretilen Nexus S, görünüşe bakılırsa iPhone 4′e rakip olmaya gelmiş.

Hatırlanacağı üzere Google, Android mobil işletim sistemini piyasaya sunduktan sonra ilk akıllı telefonu olan Nexus One”ı kullanıcılara sunmuştu. HTC ile geliştirilen Nexus One”ın beklenen ilgiyi görmemesi ve Google”ın donanım tarafında yeterli desteği verememesinin ardından Nexus One”dan vazgeçilmişti.
 

 

İzlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

Nexus S”in 5 megapiksel arka kamerasının yanında görüntülü görüşme için de 2. bir ön kamerası bulunuyor. Bu kamera 720 x 480 çözünürlüğünde video çekebiliyor. 3.5mm kulaklık girişi, 16GB dahili bellek ve 512 Mb RAM”de Nexus S”in donanım özellikleri arasında.
 

Assisted GPS (A-GPS), microUSB 2.0, hız ölçer, ivme ölçer ve dijital pusulanın yanında NFC (yakın alan iletişimi – temassız iletişim) gibi yeni nesil bir teknolojiye de sahip Nexus S”in mobil internet bağlantısı HSUPA (5.76Mbps) ve HSDPA (7.2Mbps) hızlarını destekliyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here