Ana sayfa Haber Google yeni Nexus”larını tanıttı

Google yeni Nexus”larını tanıttı

0

LG ve Huawei’ye sahip yeni nesil Google Nexus akıllı telefonlar, San Francisco’daki lansmanda tanıtıldı. Şu sıralar Google, Android Marshmallow ile ilgili mayıs ayında anlatmadığı özellikleri anlatıyor. İlk olarak Huawei‘nin üretiminde olduğu Nexus 6P tanıtıldı. Nexus 6P, boyutları itibariyle Nexus 6 modeline nazaran biraz daha ufak bir model; 5.7″ ekranı bulunuyor ve bu 5.7″ ekranda 1440p’lik ekran çözünürlüğü var. Bu 1440p’lik ekran çözünürlüğüne 518ppi değeri eklendi. Google, bu telefonu tanıtırken üstüne basa basa vurguladı; “aeronautical-grade aluminyum kullanıldı”.

Bu materyalin kullanımı konusunda, Huawei diğer teknolojilerinde kullandığı için oldukça aşina. Ancak akıllı telefon veya tablet dünyasında pek fazla benzeri olmadığı için “yeni” bir materyal olduğunu söyleyebiliriz. 

Huawei Nexus 6P’nin kamera özelliklerinde 12.3 mp’lik bir ön kamera var. f/2.0’lık bir değere sahip. ön kameranın megapiksel rakamı ise 8 megapiksel, f/2.4 değerinde.Kamera değerlerine ayrıca değinmek gerekiyor; Google ve Huawei bu model için 4 farklı kamera modu ekledi. Bu modlar 4K video seçeneklerini, 30 fps ile fotoğraf çekebilmeyi, manuel çekimleri sağlıyor.

Nexus 6P, Qualcomm‘un hamam-vari işlemcisini kullanıyor; Snapdragon 810 var ancak belirtilenlere göre 2. nesil olduğu için ısınma oranı biraz daha az. Versiyonları 32GB, 64GB ve 128GB alternatifleriyle USB Type-C bağlantısıyla geliyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here