Ana sayfa Donanım Google yeni gözlüğünün patentini aldı

Google yeni gözlüğünün patentini aldı

0

Google‘ın, giyilebilir teknoloji projelerinin başlangıç noktası olarak bilinen Google Glass‘ın yeni ürünü için yeni patentler alındığı öğrenildi. Google Glass‘ı tepeden tırnağa değiştireceği söylenen patentler, cihazı günlük kullanım ile sektörel kullanım arasında köprü oluştararak giyilebilir teknolojide bir yenilik getireceği söyleniyor. 

Yeni Google Glass ile ilgili patentler dışında hiç bir tasarım, özellik, fiyat ve hangi sektörlere yenilikler getireceği henüz gizli olarak kalırken, Google‘ın sağlık ile ilgili Google Glass aracılığı ile yatırımlar ve iş ortaklıkları geliştireceği daha önce belirtilmişti.

 

 

Google‘ın yeni patentleri, ABD’deki patent ofislerinden D710,928 S kodu ile basına sızmaya başladı. Google Glass geliştirilmesinde firmanın önünde ciddi bir problem olduğu görülüyor. Daha önce özellikle sinema sektörü ile ilgili sıkıntılar yaşayan Google‘a sektörden cihazın kayıt yapabilmesi sonucunda yaşanacak sıkıntılarla ilgili yasal mücadeler başlatıldığı söyleniyordu. Ayrıca, ABD yüksek mahkemesinden de Google, gizlilik konusunda uyarılar almıştı. Google‘ın hedefi, yeni Google Glass‘ı tamamlamadan önce ilk olarak bu sıkıntıları aşmak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here