Ana sayfa Haber Google Windows 10 açığını ortaya çıkardı Microsoft da patch sürümü duyurdu

Google Windows 10 açığını ortaya çıkardı Microsoft da patch sürümü duyurdu

0

Pazar günü Google, Microsoft’un Anniversary Update olarak verdiği yeni Windows 10 güncellemesiyle birlikte ortaya çıkan bir güvenlik açığını keşfettiğini, blog sayfasında duyurmuştu. Bu açıklamayla ortalık biraz kızıştı ama Microsoft’un Windows departmanı yöneticisi, Terry Myerson, Google’ın tespit ettiği güvenlik açığını giderebilecek bir patch sürümünün önümüzdeki hafta güncelleme olarak yayımlanacağını, güncellemeyi otomatik olarak alamayanların da resmi siteden indirebileceklerini belirtti.

Yeni güvenlik açığının sırrı, Yıldönümü Güncellemesinin ardından Windows Edge browser’ının sözkonusu güvenlik açığının üstesinden gelebildiğine inanmalarına rağmen, Microsoft, bu durumun ses getirici olduğunu düşündüğü için yine de patch sürümü yayınlayacaklarını belirttiler. Yeni sistem açığında yine DLL kütüphanelerinde birkaç problem var. Firmaya göre Windows Defender ATP’leri son güncellemeyle birlikte oldukça güvenli, aynı zamanda Microsoft son günlerde birkaç tane Windows için Office 365 versiyonlarına güvenlik yamaları duyurmuştu. Bunlar hem tüketici için duyurulan Windows 10′larda hem de, Windows 10 Enterprise Edition’da kullanılır durumda olan sürümler.

Bu arada Microsoft, Google’ın güvenlik raporuyla ilgili “utanç verici” yorumunu yaptı. Böyle bir raporun kullanıcıları riske sokabileceğini düşünüyorlar.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here