Ana sayfa Haber Google ve Samsung, Nokia”nın sağlık kolunu almak için kapışıyor

Google ve Samsung, Nokia”nın sağlık kolunu almak için kapışıyor

0

Nokia 2016 Haziran’da satın aldığı Withings firmasıyla dijital sağlık alanına giriş yapmıştı. O zamandna bu yana çıkardığı donanımlar ülkemizde satışa çıkarılmasa da dünya çapında yankı uyandırmayı başarmıştı. Fransız kökenli Withings firması sağlık tabanlı akıllı cihazlar aracılığıyla uyku takip sistemleri, aktivite takipçileri ve kan basıncı ölçer gibi son zamanların ciddi anlamda talep edilen ürünlerinde uzmanlık sahibiydi.

Aradan iki yıl geçti ve Nokia’nın zamanında Withings ile başlattığı Nokia Health alt kolu, müşterilere açık duruma geldi. Fransız gazete LeMonde tarafından yayınlanan rapora göre çok sayıda büyük ölçekli firma şuan Nokia Health için teklifler sunuyor. 2016 yılında 192 milyon dolara Nokia tarafından satın alınan Withings’in yeni hali şuan için ne kadar ediyor bilgi yok fakat LeMonde’ye göre bir Fransız firması şirketi satın almaya daha yakın çünkü bölgede AI yani yapay zekaya ciddi önem veriliyor.

Geçen yılın son çeyreğindeki ekonomik raporlarını yayınlayan Nokia, Withings’in hisselerinin toplamının 172 milyon doları işaret ettiğini göstermişti. Bunun anlamı firmanın Withings’i zaten değerinin üzerinde bir miktara satın aldığı ve satış fiyatının da çok büyük bir ihtimalle verdiğinden daha az olacağı yönünde.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here