Ana sayfa Haber Google Ve Microsoft 10 Yaşındaki Bu Kızın Peşinde

Google Ve Microsoft 10 Yaşındaki Bu Kızın Peşinde

0

Bugüne kadar küçük dahilerin ağırlıklı olarak, sanat alanlarında çıktığını mutlaka duymuşsunuzdur. Ancak bundan çok kısa bir süre önce Google Microsoft ve İntel gibi dünyanın önde gelen teknoloji harikalarının radarına giren Samaira Mehta isimli 10 yaşındaki kız, bu algıyı değiştirdi.

Her ne kadar pedagoglar ve bu alanda çalışan psikologlar çocukların internette uzun bir süre vakit geçirmemesi gerektiğini öğütlese bile; bu küçük kız tam tersi ile de başarının elde edilebileceğini gösteriyor.

Bu Küçük Kızı Diğerlerinden Ayıran Hangi Özelliği Oldu ?

6 yaşındaki bir çocuğun yapabileceği aktivitelerden bir tanesi de, en fazla okuma yazma öğrenmesi olabilir. Ancak bu küçük kız 6 yaş gibi çok küçük sayılabilecek bir yaşta; kodlama yapmayı öğrendi. 8 yaşına ulaştığında ise Coder Bunnyz isimli bir oyun kurmayı da başardı.

 

 

Böylece tüm çocuklara kodlama öğrenebileceği bir sistem geliştirmiş oldu. Bu küçük kıza Google’da gerçekleştirilen çocuklara kodlama atölyelerinde pek çok görev de verildi.
Onun yeteneklerinin yalnızca bunlar olduğunu söylemek de haksızlık olur.

Yaptığı bir oyun Amazon firmasında 1000 kopya satarak ona 35.000 dolar kazandırmayı da başardı. Cartoon Network tarafından kendisine gerçek Powerpuff Girls ismi verildi ve çeşitli videolarda da yer aldı. Bu hayranlık uyandıran genç kızın babası olan Rakesh Mehta da İntel ve Oracle’da mühendis olarak görev alanlardan birisidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here