Ana sayfa Donanım Google ve LG ortaklığından muhteşem çözünürlükte VR ekran

Google ve LG ortaklığından muhteşem çözünürlükte VR ekran

0

Google ve LG, Mayıs ayının sonunda düzenlenecek olan ‘Display Week 2018’ fuarında, 1443 ppi ve 120 Hz yenileme oranında, 18 megapiksel, 4.3 inç boyutunda başa takılan bir OLED ekranın sunumunu yapmaya hazırlanıyor. Geniş alanlı görüş ve yüksek keskinliğe sahip olacak olan ekranın bu özellikleri, piyasanın en iyilerinin bir çoğundan daha iyi olmasını sağlıyor. Yeni HTC Vive Pro ve Oculus Rift gibi ekranların toplam çözünürlükleri sırasıyla 2880 x 1600 ve 2160 x 1200 oranında sadece. 

Fuar için tasarlanan ve Android Police’in OLED-Info üzerinden açığa çıkardığı bu gelişmiş program panelin çözünürlüğünü ortaya koymamakla birlikte piksel yoğunluğuna ve ekranın büyüklüğüne dayanarak çözünürlüğün 5500 x  3000 aralığında olacağını söyleyebiliriz. 

Sanal gerçekliğin erişeceği bir sonraki adım, piksel yoğunluklu ekranlara sahip gözlükler olabilir. Böylece pikseller arasındaki sınırların görünür hale gelmesi ya da diyagonal hatların sert ve keskin olarak belirmesi gibi sorunların çözümünü beraberinde getirebilir. Google ve LG’nin bu denli yüksek çözünürlükte bir VR ekranını tüketici piyasasına taşıyıp taşıyamayacağı ise henüz belli değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here