Ana sayfa İnternet Google ücreti oluyor

Google ücreti oluyor

0

Arama devi ödemeli içerik sistemi üzerine çalışıyor
 

Bir süredir Google ve içerik siteleri arasında yaşanan bu kavgada Google çok büyük bir geri adım atmaya hazırlanıyor. İçerik siteleriyle barış yapmak için harekete geçen Google, bugüne kadarki en somut önerisini sundu.

Hazırlanan sistemin adı: Newspass
Google, internet yayıncılarıyla bağlantıya geçerek yeni ürünü Newspass üzerinden sorunu çözmek istediğini açıkladı. Basit şekliyle bir ödemeli içerik sistemi olan Newspass, her haberin ayrı ayrı fiyatlandırıldığı ve üyelik temelinde çalışan bir sistem. İnternet yayımcıları tarafından yayımlanan haberler yine Google search üzerinde bulunabilir olacak. Yapılan aramalarda bu haberler görülecek. Fakat haber içeriği ödemeli bir sistemin arkasında tutulacak. Haberin tüm içeriğini okumak isteyen kişi ise haber için ödeme yapmak zorunda olacak.

ödeme sisteminin nasıl olacağını bir sonraki sayfada bulabilirsiniz…

 

 

Okuyucular küçük ödemeler yapacak
Google”ın planı bu işi okuyucuya çok küçük meblağlar ödeterek çözmek. Elbette fiyat ve ödeme koşulları konusundaki durumun belirleyicisi yine içeriği sağlayan yayımcı olacak. Ayrıca Google”ın yayımcılara alternatif olarak sunduğu bir sistem de bir Haber Outlet”i yani haberler için bir alışveriş merkezi kurmak.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here