Ana sayfa Haber Google üç yeni fotoğrafçılık uygulaması çıkardı

Google üç yeni fotoğrafçılık uygulaması çıkardı

0

Google “Storyboard” (sadece Android tabanlı), Selfissimo! (iOS ve Android) ve Scrubbies (Sadece iOS tabanlı) adlarında üç yeni fotoğrafçılık uygulaması çıkardı. Söz konusu programlar, Google”ın yakın zamanda başlattığı “appsperiments” adlı yeni programının bir parçası.

Yeni program, geliştirilmekte olan teknolojiyi Google”dan alarak gerçek uygulamalara dönüştürme hedefiyle geçen yıl yayınlanan “Motion Stills” uygulamasından esinlenerek yapılmış. Motion Stills”te olduğu gibi yeni üç uygulama da kendi içerisinde bütünüyle işlevseller fakat, Google”ın zaman içerisinde geliştirmeye devam edeceği “deneysel teknoloji” üzerine inşa edilmişler.

Bu yaklaşım bir nevi Microsoft”un, firma içerisindeki yazılımcılara küçük, deneysel uygulamalar geliştirmeleri için sunduğu “Garaj Programı”yla benzerlik taşıyor.

Storyboard adlı ilk uygulama video klipler çekiyor ve aynı zamanda otomatik olarak çizgi roman benzeri bir şablon biçiminde ortaya konan altı fotoğraf karesi çıkarıyor. Yeni tasarımlar ve kareler elde etmek için programı yenileyebiliyorsunuz. Google”ın iddiasına göre 1.6 trilyon üzerinde kombinasyon mevcut programda.

Diğer uygulama ise Selfissimo! Telefon üzerinde yer alan bir çeşit otomatik siyah ve beyaz fotoğraf kulübesi gibi işlev görüyor. çekim yapmak için ekrana dokunduğunuzda, Selfissimo! Her poz için bir resim çekiyor. Uygulamanın amacı, hareketin durdurulduğu her an için fotoğraf çekerek, farklı pozlar elde edebilmek.

Son olarak Scrubbies, bir DJ gibi hızlıca ileri ve geri alınarak video döngüleri oluşturmayı sağlayan, remix video oluşturmaya yönelik bir program.

Her üç program da iOS ve Android telefonlara indirilebilir durumda. Google bu üç programı “appsriments”in ilk dalgası olarak tanımladığına göre, yakında bu tip küçük boyutlu uygulamalardan daha çok görecek gibiyiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here