Ana sayfa Haber Google Trend Aramalar özelliğini iOS cihazlarda aktive ediyor

Google Trend Aramalar özelliğini iOS cihazlarda aktive ediyor

0

Perşembe günü iOS telefonlara gönderilmeye başlanan özellik, Twitter ya da Facebook”ta olduğu gibi yapılan “Trend” aramaları listeliyor. App Store”da belirtildiğine göre Google arama kutusuna aranacak kelime yazılırken “şu anda trend olanlar” listesi belirecek. Bunun yanında arama yapılacak kelimeler yazıldıkça, anlık cevaplar da listelenecek ve arama butonuna basmadan önce soru sorabilecek, bilgi edinebileceksiniz.

Aslında bu özellik geçtiğimiz yıl Android cihazlarda kullanılmıştı. Fakat çok sayıda kullanıcı, uygulamadan ötürü rahatsızlıklarını bildirmişlerdi. öyle ki Google Arama ile ilgili bir forumda konuyla ilgili olarak açılan bir bölüme 500 civarında Android kullanıcısı cevap yazmış ve bu özellikten nefret ettiklerini dile getirmişlerdi.

Bu özellikle ilgili temel şikayet, kullanıcıların ilgilenmedikleri içeriği gösteriyor olması. Söz konusu özellik Google”da çoğunluğun ne tip aramalar yaptığını gösteriyordu. O zamanlar bir kullanıcı foruma şöyle yazmıştı “Captain America ya da Manchester United ile hiç ilgilenmedim bugüne dek. Bu konularda arama da yapmadım. Lütfen bu özelliği kapatır mısınız?”

Bunun üzerine Google kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda birkaç ay sonra yeni bir güncelleme yaptı ve istenildiği takdirde bu özelliğin ayarlardan kapatılabileceği bir özellik ekledi.

App Store”da da güncellenen yeni haliyle sunulan “Trend Aramalar” özelliği, iOS mobil kullanıcılarının telefonlarına geliyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here