Ana sayfa Haber Google Startup”lara yatırıma devam ediyor

Google Startup”lara yatırıma devam ediyor

0

Google, Instragram ile ortak çalışmalar yürüten Jetpac ekibi ile henüz ortaklık masasından kalktı ve taraflar gün içerisinde anlaşma sağlayacaklar, elbette ABD ile saat farkı hesap edildiğinde bu anlaşma TSİ olarak gece saatlerinde gerçekleşecek. 2012 yılında kurulan Jetpac uygulaması, ilk olarak iPad‘ler için seyehat rehberi uygulaması olarak çalışmalarını yürütürken, Instagram ile birlikte ortak çalışmalar yürütmeye başladılar. 

Google, daha önce de girişimcilere ve Startup uygulamalara belirli bir bütçe ayırdığını duyurmuş, ülkelerde de bu konu çerçevesinde kurslar ve okullar açacağını da duyurmuştu. Google bu kararını Jetpac uygulamasına yatırımı ile devam ettiriyor. Yeni anlaşma sağladığı ekip ile Google, kendi fotoğraf bilgilerini ve özellikle Google Maps ile ilgili bilgileri  için Jetpac uygulamasını sorumlu tutacak. 

 

Google ile anlaşma sağladıktan  sonra ekip, uygulamasını App Store’dan 15 Eylül’de geri çekme kararı aldı. Google ile Jetpac anlaşmasının tam detayları yarın gün içerisinde ortaya çıkması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here