Ana sayfa İnternet Google son çeyrek gelir rakamlarını açıkladı

Google son çeyrek gelir rakamlarını açıkladı

0

Google yılın son çeyreği itibariyle elde ettiği gelir rakamlarını açıkladı. İşte detaylar…

31 Aralık’ta biten son çeyrek tablolarına göre 14.42 milyar dolar gelir elde etti. mali açıdan güçlü bir yıl geçiren Google, yıl bazında yüzde 36, çeyrek bazında ise yüzde 8 oranında artış kaydetti. Ve ilk kez yıl genelinde 50 milyar dolarlık gelire ulaştı.
 

Son çeyrekte faaliyet karı 3.39 milyar dolar olurken, önceki yıl aynı döneme göre yüzde 33 artış yaşandı. Firmanın net geliri ise 2.89 milyar dolar ile önceki yıl aynı döneme göre artış gösterdi. Hisse başı kazanç ise 8.62$ oldu.
 

Google”ın elde ettiği bu rekor gelir rakamındaki en büyük paya sahip kalemi Google.com oluşturuyor. Buradan elde edilen gelir toplam gelirin yarısından daha fazla. Toplam içinde %67″lik bir payı temsil eden Google.com şirkete genel bir ifade ile 8 Milyar Dolar”ın üzerinde kazanç sağlamış .

Motorola”dan elde edilen gelir ise 1.5 Milyar Dolar olarak kaydedilmiş ancak toplam gelirin içinde yer almamış. Bu rakam da dahil edilince Google”ın toplam geliri son çeyrek için neredeyse 16 Milyar Dolar seviyesini yakalamış oluyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here