Ana sayfa İnternet Google+ sizi yeni bir keşfe çıkarıyor

Google+ sizi yeni bir keşfe çıkarıyor

0

Google+, daha iyi bir Google tecrübesi yaşatabilmek için yeni ara yüzünü kullanıcılarla paylaştı

170 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip Google+, arayüzünü yeniledi.

Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Vic Gundotra”nın Google”ın blogunda açıkladığı arayüz güncellemesinde ilk dikkat çeken yeniliklerden biri sayfadaki akışın daha yakından takip edilebiliyor olması. Ayrıca üstteki sabit simgelerin yerine sol tarafta dinamik bir uygulamalar bandı yer almış. Böylece favorilere ulaşmak ve zaman içerisinde tercihleri yeniden düzenlemek kolaylaştırılmış.
 

Diğer bir yenilik ise kullanıcılar, artık daha büyük fotoğraflarla profil oluşturabilecek ve sohbet listelerini istediği gibi düzenleyebilecek.
 

Google+”ın yeni tasarımına, insanların birbirleri ile daha etkin iletişim kurmalarını sağlayacak “Videoyla Sohbet” sayfası eklenmiş. Bu sayfayla çevrenizdeki insanlardan gelen ve sürekli yenilenen bir davet listesine sahip olabiliyor, yeni biriyle tanışmak veya canlı yayınlanan bir yapım izlemek istediğinizde her türlü genel ve canlı yayınlanan video sohbete hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sayfada popüler videoyla sohbetleri takip etmenizi sağlayacak bir ilan panosu yer alıyor.

Google+ kullanmaya başladığınız andan itibaren, nerede olurlarsa olsunlar çevrenizdeki kişiler ile paylaşımda bulunmanız çok kolay. Ancak biz daha da büyük düşünüyoruz. Amacımız size, faydayı ve güzelliği bir araya getiren –başkaları ile iletişim kurmak ve sohbeti keyifli hale getirmek için ilham veren bir deneyim yaşatabilmek. Google+”ın yeni arayüzü bu hedefi gerçek kılmak için önemli bir adım ve aşağıdakileri içeriyor:
 

Paylaşmaktan keyif alacağınız fotoğraflar ve videolar
Sohbet katılmanızı kolaylaştıracak “”sohbet “kartları” akışı
İlgilendiğiniz konulardan haberdar olacağınız bir ilan panosu

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here