Ana sayfa Haber Google şifre değişim sistemini parmak izine uyarlayacak

Google şifre değişim sistemini parmak izine uyarlayacak

0

Google‘ın Android ve diğer Google sistemlerindeki login ve şifre sistemini değiştireceği ortaya çıktı. Haberlerin kaynağı bir Reddit kullanıcısıyken, Techcrunch’a göre Yahoo!, Microsoft gibi firmalar benzer bir şekilde şifre ve login sistemlerini değiştirmeye hazırlanıyorlar. Outlook şifreleri, Yahoo! Mail, Yahoo!’ya ait Flickr gibi hesapların login sistemleri değiştirilebilir ve bununla birlikte Microsoft’un -zaten Windows Hello ile değişiyor- benzer bir şekilde PC’lere giriş yöntemini değiştirmesi gündemde. En somut çalışmalar Google tarafından görüldü. Google’a ait YouTuıbe şifreleri, Gmail şifreleri ayrıca kurumsalda kullanılacak tüm sayısal şifreler de değiştirilecek. Tam anlamıyla nasıl veya ne şekilde olacağı bilinmiyor ancak görünüşe göre Google, tüm sistemlere girişi akıllı telefonlar aracılığı ile gerçekleştirmek istiiyor, akıllı telefonda tanımlanan kodlar, kullanıcıların her logine erişmesini sağlayacak.

Aslında işin uzun süreçli kısımında ise daha farklı planlar ve hayaller var. Bir başka kaynağımıza göre ise, Google özellikle Nexus‘larda ve LG‘nin çoğu akıllı telefonunda olan fiziksel değil sanal tuşlarla bir login erişimi sağlayacak. Cihazların herhangi bir yerinde bulunan fiziksel tuşla değil, ekran üzerinde yer alacak herhangi bir sanal tuşlar aracılığı ile parmak izi tanınlanacak ve kullanıcıların tüm bilgileri bu parmak iziyle ulaşılır olacak.

Microsoft‘ta da durum benzer bir şekilde. Dizüstülerde kullanılan touchpad’lerin bir parmak izi okuyucusu olacağı söyleniyor. Ayrıca Cortana tuşunun da kullanıcılara bir login arayüzü olarak sunulacağı da bilgilerimiz arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here