Ana sayfa Haber Google şarkı sözü sitelerini batırdı.

Google şarkı sözü sitelerini batırdı.

0

Google şarkı sözü arama

Google geçen ay kullanıcılara yönelik yeni bir iyileştirmeye gitmiş ve bir şarkı sözü arandığında, bunu doğrudan kendisi, arama sayfasında göstermeye başlamıştı. Bilindiği gibi Google, bir çok temel sorunun cevabını, sonuç sayfasında doğrudan veriyor. örneğin Google arama kutusuna “1 dolar kaç TL” yazarsanız, herhangi bir finans sitesine ya da gazete sitesine gerek kalmadan, sonuç sayfasında size hesaplanmış kur olarak gösteriliyor. 

İşte şarkı sözleri için de Google bu uygulamaya başladı. örneğin bir şarkının sözlerini arattığınızda, artık sonuç sayfasında bu sonuç bütün halde gösteriliyor ve bir başka siteye girmenize tıklamanıza gerek kalmıyor. Ancak Google’ın kullanıcılar için pratik olan bu hizmeti, bir çok siteye darbe vurdu. Şarkı sözü siteleri, bu uygulamadan sonra %100’e varan oranda ziyaretçi kaybetti hatta bazı siteler kepenk indirdi.

örneğin eLyrics.com isimli site son bir ayda %92 oranında ziyaretçi kaybetti. LyricsMode ve Sing365 isimli siteler ise %60’tan fazla… 

Google şarkı sözü sonuçlarıyla beraber şarkıyı seslendiren grup / sanatçı hakkında bilgi ve şarkının indirilip dinlenebilmesi için Google Play linkini de sunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here