Ana sayfa Haber Google sağlık ve fitness yazılımını yayınladı

Google sağlık ve fitness yazılımını yayınladı

0

Bu yaz, Google‘ın düzenlediği IO geliştirici konferansında belirtildiği gibi Google, daha fazla bekletmeden fitness, sağlık ve yürüyüş servisini Android ekosistemi için sundu. Google‘ın şimdiki sağlık servisi, Apple‘ın “HealthKit service” isimli yazılımına oldukça benziyor. Yazılımın tam olarak hazır hale gelmesi, Android L‘nin tam sürümü ile tamamlanacak. Ancak Google bugün, programın önizleme versiyonunu geliştiricileri için yayınladı ve artık geliştiriciler programı tam sürüme geçirmek için katkıda bulunacaklar.

 

 

 

Şimdilik bu yazılımda geliştiriciler, yukarıdaki görsel gibi uygulama programlama arabirimine (API) giriş yapıyorlar. Geliştiriciler, bu API’ler ile sağlık uygulamasının arayüze girecek ve cihaz ile bağlantılı çalışan bu yazılıma kalp atışları, koşu bilgileri ve kullanıcının tansiyonu hakkında saniyelik bilgiler verecek.

Google‘ın sağlık yazılımında bir, “History API” bulunuyor. Bu uygulama arayüzünde, o ana kadar yapılan bütün sağlık bilgilerini, koşu ve yürüyüş bilgilerini kayıt altında tutuyor. 

Yazılıma göz atabilmek için öncelikle Android L‘nin geliştiriciler için olan versiyonunu edinmelisiniz. Şuanda Nexus 7 tabletlerde ve Nexus 5‘lerde kullanılmaya başlanan yazılım, hem akıllı saatlerle hem de akıllı telefon sensörleriyle çalışacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here