Ana sayfa Mobil Google Podcasts Android uygulaması yayınlandı

Google Podcasts Android uygulaması yayınlandı

Podcast yardımıyla insanların bilgiye ulaşma araçlarına bir yenisi daha eklenmek isteniyor.

0
Görsel: 9to5Google

Google’ın bir süredir üzerinde çalıştığı podcast uygulaması sonunda yayına alındı. Google Podcasts, rakiplerine kıyasla çok nitelikli özelliklere sahip olmasa da sade, minimalist bir yaklaşımda tüm gerekli özellikleri sunuyor. Uygulamada yer alan akıl dolu Google entegrasyonları ise muhtemelen kilit nokta görevi yapacak.

Görsel: Google

Şimdiye kadar Google uygulamasının içinde yer alan Google Podcasts, bağımsız bir uygulamaya dönüştürüldü fakat çok değişen olmadı. Benzer bir arayüz ve kullanışı farklı bir uygulama şeklinde sunan Google, Apple’ın da alandaki desteğiyle farkındalığı arttırmayı hedefliyor. Podcastler, yayınlar ya da radyo programları, ne şekilde adlandırılırsa adlandırılsın, bilgilendirici sesli yayınlar. Bu yayınların desteğiyle herkesin işe, okula giderken kolayca yeni bilgiler edinmesi, eğlenmesi ve gündeme hakim olması mümkün. En çok dinlenen yayınlar arasında tabi ki haber yayınları ilk sırada yer alırken tartışma ve teknoloji ağırlıklı yayınlar da oldukça dikkat çekiyor.

Hedef Google Podcasts yardımıyla bilgiye ulaşma hızını arttırmak

Bağımsız uygulamayla navigasyon özellikleri geliştirilen Google Podcasts, dosyaları indirip daha sonra dinlemenize imkan sağlıyor. İstediğiniz yayıncıları arama fonksiyonuyla kolayca bulabildiğiniz uygulama tabi ki abonelik fonksiyonuna da yer vermiş. Google Podcasts’in kendisini rakiplerinden ayırmaya çalıştığı nokta ise firmanın alışık olduğumuz AI sistemi. Size özel öneriler sunan uygulama, Google’ın gelişmiş yapay zekasından faydalanıyor. Hayatımızın her alanına Google reklamları olarak giren bu yapay zeka, dinlemek isteyebileceğimiz yayınları da bize tavsiye edecek. Sistem biraz zaman geçtikten sonra muhtemeln kusursuz çalışacak çünkü şuan Google size arada sırada zaten abone olduğunuz yayıncıları tavsiye edebiliyor.

Görsel: Google

Google, bahsettiğimiz bilgilenme akımını hızlandırmak için konuşma motorlarını ve çeviri araçlarını devreye sokarak içerik üreticilerini teşvik edecek. İçeriklerini daha fazla kişiye ulaştırmak için başvurulabilecek bu platform muhtemelen kısa sürede favori yayıncılarınızın yer aldığı bir platforma dönüşecek. (Tabi ki zaten 2 milyarlık kütüphane içerisinde yer almıyorlarsa…)

Uygulamayı buradan Play Store’a giderek indirebilirsiniz. Google, iOS için aynı uygulamayı çıkarıp çıkarmama konusunda bir yorum yapmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here