Ana sayfa Haber Google Play Store Üzerinden Bağış Yapılmasına İzin Verilecek

Google Play Store Üzerinden Bağış Yapılmasına İzin Verilecek

0

 

Google; bugün Play Store uygulama pazarında Android telefonlarına yeni bir özellik sunuyor. Bu, herkesin bir dizi sivil toplum kuruluşuna bağış yapmasına izin verecek ve bağışların % 100’ü seçilen kuruluşa gidecek. Google, şirketin Giving Season on Play’i aradığı programın bir parçası olarak uygulamalar ve uygulama içi satın almalar için geleneksel % 30’luk ücretinden feragat ediyor.

Google Play Store Geç Bile Kalmıştı

Bu kampanya, Google’ın politikalarında kayda değer bir değişikliktir. Bu durum, uygulama geliştiricilerinin geçmişte kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağışta bulunmalarına izin vermekten kaçınmıştır. (Çoğu bağış vergiden düşülebilir. Ancak Play Store’dan bağışların % 30’unu hesaba katmak, bağış sürecini zorlaştırmaktadır.)

google-play-bagis

Google Play Store bunu duyururken; “Katkılarınızın hızlı, kolay ve yüzde 100’ü doğrudan seçtiğiniz kuruluşlara gidiyor.” şeklinde bir ifade kullandı. Ancak birçok  kişi bu konuda geç bile kalındığını düşünüyor.

Apple son yıllarda; özellikle doğal afetler sırasında, mobil bağışları sivil toplum kuruluşlarına işlemek için bir yol olarak App Store’u kullanmaya başladı.

Bu genellikle uluslararası kuruluşlar için yapılır ve son olarak Ağustos ayında Kerala; Hindistan’da su basması için App Store’un ön sayfası üzerinden bağış kabul etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here