Ana sayfa Oyun Google Play Store Resmi Olarak “Fortnite Burada Yok” Dedi

Google Play Store Resmi Olarak “Fortnite Burada Yok” Dedi

0

Bu ayın başlarında açıklama yaparak Fortnite Android sürümünün Google Play Store’da yer almayacağını, sadece Epic Games sayfasından indirilerek kurulacağını açıklayan firma; bu haftasonu beta sürecini başlattı. Dün yapılan Unpacked 2018 etkinliğinde Samsung’un tanıttığı Galaxy Note 9 ile de çalışmaya başlayan popüler battle royale oyunu, kısa bir süreliğine Samsung Store’a özel olacak. Google ise, şimdiye kadar Play Store’da sahte olarak yer alan Fortnite oyunlarına yönelik bir hamle yaptı. Google artık bu sahte oyunların kullanıcıları dolandırmasını engellemek için uyarılar gösteriyor.

Play Store üzerinden “Fortnite”, “Fortnite Battle Royale” ya da benzeri aramalar yapıldığında direkt olarak arama sonuçlarında en üstte, Fortnite’ın platformda yer almadığı uyarısı gösteriliyor. Uyarı, firmanın yakın gelecekte oyuna kendi mağazasında yer vermeyeceği anlamını da taşıyor.

Gösterilen mesajın altında direkt olarak Epic Games hesabına yönlendirme yapılıyor ve bu hesapta da yakında yayınlanacak bir oyun gösteriliyor.

Google tarafından atılan bu adım, kullanıcıları destekleme amacı taşıyor ve bize göre güzel bir eklenti. Kullanıcılar yanlış Fortnite uygulamaları tarafından sürekli olarak dolandırılıyor ve paraları kötü kişilerce ellerinden alınıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here