Ana sayfa Haber Google Play Store, Lite ve Android Go Uygulamalarını tavsiye ediyor

Google Play Store, Lite ve Android Go Uygulamalarını tavsiye ediyor

0

Google, yakın zamanda gelişen ülkelerdeki durumları da dikkate alarak Lite ve Android Go uygulamalarını başlatmıştı. Büyük firmalar bu ülkelere ve şartlara uygun uygulamalar çıkarmaya uzun süredir devam ediyorlardı. Google, artık bu uygulamaların yüklenmesini teşvik ediyor.

Google Play Store’dan örneğin Facebook uygulamasını indirmeyi düşünüyorsanız, uygulamanın sayfasına gittiğinizde küçük bir bilgi çubuğu size benzer özellikli Facebook Lite uygulamasını yükleyebileceğinizi ve boyutunun büyük Facebook uygulamasının 60 MB’ına kıyasla sadece 1,6 MB seviyesinde olduğunu gösteriyor. Facebook dışında diğer lite uygulamalar arasında Skype Lite ve Twitter Lite yer alıyor.

Lite uygulamalar ile ayı şekilde kullanıcılara tavsiye edilen Android Go versiyonu uygulamalar, Go Edition akıllı telefonlar için optimize edilmiş olsa da herkesin kullanımına açık. Daha düşük internet kullanımı, her koşulda çalışma ve çok küçük depolama kullanma özellikleriyle ucuz Android telefonlarda da akıcı çalışmak üzere tasarlanan Go uygulamaları, direkt olarak Google tarafından sağlanıyor ve en popüler servislerin Go uygulamaları mevcut. Bu uygulamaların arasında en çok dikkat çekeni ise YouTube Go. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here