Ana sayfa Mobil Google Play Store, kripto madenciliği uygulamalarını yasakladı

Google Play Store, kripto madenciliği uygulamalarını yasakladı

0

Google mobil uygulama mağazası Play Store’da bazı geliştirici kurallarını değiştirdi. Bu kuralların en önemli şekilde etkilediği uygulamalar ise kripto para madenciliği uygulamalarıydı.

Kripto para birimi uygulamalarını bu tarihten itibaren yasaklayan Google, dışardaki bir maden donanımını kontrol eden uygulamaları yasaklamıyor. Apple da aynı şekilde cihaz üzerinde madencilik yapan uygulamaları yasaklamıştı. Her iki platformda da onay verilen uygulamalar sadece cihaz dışında çalışanlar oldu.

İlgili Haber: Yeni Apple videoları Google PlayStore’a laf atıyor

Google Play Store’un adalet çekicinden darbe yiyen bir diğer uygulama çeşidi de tekrarlanan uygulamalar oldu. Platformda hali hazırda var olan uygulamaları kopyalayan fakat özellik olarak bir şey eklemeyen yazılımlar bundan sonra yasak olacak ve kaldırılacak. Aynı şekilde geliştiricilerin aynı fonksiyona sahip birden fazla uygulama yayınlaması da yasak olacak. Play Store’da ortaya çıkan ve bir yazılım tarafından otomatik oluşturulmuş uygulamalar da çöpe gidecek.

Çocukları korumaya yönelik de kuralları gözden geçiren Google, çocuklara yönelik uygulamalarda yetişkin içeriklerine kesinlikle izin vermeyecek. Bu uygulamalar anında Play Store’dan kaldırılacak.

Çok rahatsız edici reklamlar içeren uygulamalar ve sizden kurulum sırasında kişisel bilgilerinizi isteyip buna göre reklam gösteren uygulamalar da aynı şekilde yasaklandı.

Çok yaşa Google!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here