Ana sayfa Haber Google Pixel ve Pixel XL saf Android”in yapay zekaya sundukları

Google Pixel ve Pixel XL saf Android”in yapay zekaya sundukları

0

Google’ın Nexus programı kullanıcılara şimdiye kadar diğer üreticiler aracılığı ile en sade Android sistemli cihazları sunuyordu. Ancak problem, tasarım ve silüet anlayışı tamamen firmaların insiyatifine bırakılmış, bilindiği kadarıyla da Google için bu bir sorundu. Google böylece artık kendi telefonlarını kendi isimleriyle piyasaya sürme kararı aldı ve kullanıcı arayüzü ile diğer tasarım detayları sadece Google’ın insiyatifine bağlı olarak geliştirilmiş. Nexus’lar fiyatlarıyla ilgi görse de Google Pixel’ler bu sefer cep yakacak gibi görünüyor; 700 dolar ile 850 dolar arasında değişen fiyat grafiği şimdiye kadar cihazla ilgili eleştiri olan tek konu. Buna karşın Google Pixel‘de kendini öne çıkarabilecek sadece yazılım prensibi değil, aynı zamanda Android’in yapay zekaya ulaşması, Android’in VR anlayışını en iyi sunan telefon olması, artık Pixel’leri “tepe seviye” yapan detaylar.

Google Pixel ve Google Pixel XL‘nin Snapdragon 821 işlemcisi telefonun VR görevlerini üstlenecek. İşlemcinin üstlendiği görevler artırıldığı için Google bu telefon için 3,450 mAh’lık bir batarya geliştirdi. Bunun yanısıra 12MP ve  8MP kamera teknolojileri bulunuyor. 

Google Pixel, 5″lik ekranıyla 650 dolarlık fiyatıyla piyasada olacak, Google Pixel XL ise 800 dolarlık fiyatıyla satışta olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here