Ana sayfa Haber Google Pixel Kameralarda Gece Görüşü Aktifleşti

Google Pixel Kameralarda Gece Görüşü Aktifleşti

0

Cep telefonunuzun gece görüşü ile birlikte, çok daha aydınlık fotoğraflar çekmesini ister miydiniz ? 2 yıl önce Google’ın ilk Pixel akıllı telefonunu piyasaya sürmesinden hemen sonra, beklentiler yükselmeye başladı. Çıta radikal bir şekilde yukarılara doğru çıktı.

Google; her ne kadar diğer kuruluşlar farklı alanlarda devrim yaratmaya çalışsa bile, ağırlığını kameraya verdi. Son olarak gece görüş sistemi ile birlikte telefon kameralarının karanlıkta bile çekim yapmasını sağlayacak sistemi oluşturdu. Bu özellik ile birlikte artık Google cep telefonları, çok daha kullanışlı olacak.

Bu Özellik Google Cep Telefonlarının Tamamında Kullanabilecek Mi ?

Bazı durumlarda fotoğraf çekmek istersiniz ancak, gece olduğu için gerekli pozu yakalamakta zorlanırsınız. Google gece görüşü ile birlikte, artık bu da bir problem olmaktan çıkıyor. Nights Sight sistemi ile birlikte; İstanbul, Londra ya da San Francisco gibi şehirlerin eşsiz fotoğraflarını çekebileceksiniz.

 

 

Bu özelliğin yalnızca ışık artırıcı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Görselde eşit şekilde dağılmış bir aydınlatma sağlanıyor. Bunlara ek olarak; fotoğraf içerisinde yer alan bütün uyumsuz renk tonları ve lekeler de kaldırılıyor. Night sight özelliği; Google Pixel modellerinin tamamında kullanılabilir.

Bu özelliği kullanabilmeniz için; kesinlikle ekstra bir donanım yüklemenize veya satın almanıza gerek yok. Üstelik night sight özelliğinden yalnızca arka kamera değil, aynı zamanda selfie kamerası da yararlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here