Ana sayfa Haber Google Pixel C Android for Work”ü ile başarılı olabilecek mi?

Google Pixel C Android for Work”ü ile başarılı olabilecek mi?

0

Google, Nexus tabletlerini son vererek, yükselen değer olan kurumsal pazara yönelik bir tablet modeli tanıttı. Nexus’ların eğlence ve günlük kullanım trendinden çok uzaklaşmış olan Pixel C için gündemde olan parantez konusu, ileride bu modellere Chrome OS‘un da kullanılacak olması yönünde. Yani tıpkı Pixel Chromebook’un Android çalıştırabilmesi gibi, Pixel C tableti de Chrome OS kullanabilecek. Bunun yanısıra yazılımlarının içerisinde Google’ın iş uygulamalarından oluşturduğu Android forr Work’ün baş rolünde oynayacağı bir model.

Google’ın Pixel isimine yoğunlaşmasının nedeni ise alınan bir teknoloji patentiyle ilgili. Söylentilere göre Chromebook‘ta ve bu tablette Android Marshmallow içerisinde çalışan Pixel isimli bir teknoloji, bu isimi tabletlere ve dizüstülere verilmesine neden oldu. Yazılımdan söz ediyorken Office’in Android versiyonları, OneDrive gibi servisler ön yüklü olarak geliyor.

Gövdesiyle ilgili ilginç bir detay var; beraberinde satılacak olan stand kılıfı bir conta veya başka bir araç-gereçle oturmuyor, kullanılan mıknatısla eşleşebiliyorlar.

Ekran çözünürlüğü 2560x1800p, bu ekran 308 ppi değerinde. 10.2 boyutlarındaki ekran boyutunun yanısıra 4 farklı speaker ve 4 farklı mikrofon bulunuyor. 

Bağlantıları Type C USB ile gerçekleştirilecek, pil ömürü ise 10 saat civarlarında. 

Pixel C’nin fiyatları da son dönemin benzer iş tabletleriyle hemen hemen aynı fiyatlarda. 500 dolardan başlayan fiyatları, 600 dolar olarak fiyatlandırılan 64GB model takip ediyor. Klavyesini de hesaba kattığımızda 750 dolarlık bir tablet karşımızda.

Ucuz değil, ancak Surface Pro ve iPad Pro‘dan daha uygun olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here