Ana sayfa Mobil Google Pixel 3 XL incelemesi Samsung marka ekranı ortaya çıkardı!

Google Pixel 3 XL incelemesi Samsung marka ekranı ortaya çıkardı!

0

Google tarafından yeni tanıtılan amiral gemileriyle kısa bir süre geçiren herkesin fark ettiği üzere ekran kalitesi ciddi anlamda yükselmişti. Bu yükselişin arkasından herkesin aklında bir soru belirdi: Google, Pixel 3 XL modelinde LG yapımı ekranlardan vaz mı geçti? iFixit videosuna göre evet, Google artık sadece Samsung üretimi ekranlar kullanıyor.

Büyük olan Pixel 3 XL ve küçük olan Pixel modellerini yan yana parçalayıp inceleyen YouTube kanalı, videosunda Google tasarımı özel çiplere de yer verdi. Pixel Visual Core, cihazın görüntülemeye yönelik işlerinde ana işlemciye destek olurken Titan güvenlik çipi ise ekstra bir donanımsal şifreleme katmanını kullanıcılara sunuyor. Herkesin merak ettiği bir diğer konu olan çentiğin içindeki donanımı da ortaya çıkaran bu inceleme bolca kamera ve hoparlör donanımı açıkça gösteriyor.

LG ekranlardan vazgeçip Samsung’un AMOLED panellerine geçen Google, ekran konusunda işi şansa bırakmıyor. Cihazın sıkıca birbirine yapıştırılmış gövdesinin içinde sıkıştırılmış olarak yer alan parçalar, batarya kapasitesinde ufak bir küçülmeye de sebebiyet vermiş.


Aracı: Jon Fingas / Engadget

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here