Ana sayfa Haber Google Pixel 2 ve 2 XL İçin Asistan Çağrı Ekranı Özelliği Sunuyor

Google Pixel 2 ve 2 XL İçin Asistan Çağrı Ekranı Özelliği Sunuyor

0

Cep telefonunuz ile ilgili en çok karşılaştığınız problemlerden bir tanesi de, belki de çağrı yönetimidir. Spam çağrıları artıyor ve t-mobile gibi operatörler de dahil olmak üzere şirketler; potansiyel spam çağrılarının müşteriye tamamen ulaşmasını önlemeye çalışıyor.

Ancak hala devam eden aramalar için ekran arama düğmesine dokunarak işlemi başlatabilirsiniz. Hemen ardından Google asistan; arayana bir tarama hizmeti kullandığınızı ve konuşmanın bir kopyasını alacağınızı bildirir. Dilerseniz tam da o dakikadan itibaren çağrıyı yanıtlamayı, telefonu kapatmayı veya numarayı engellemeyi tercih edebilirsiniz.

Herhangi Bir Ek Kurulum Gerekiyor Mu ?

Bu özelliği etkinleştirmek için herhangi bir şey yapmanıza da gerek yok. Ses tonunu ayarlamak ve nasıl çalıştığını görmek için bir demo istiyorsanız, Google Chrome uygulamanızdaki ayarlara gidebilir ve arama ekranına basabilirsiniz. Böylece asistan çağrı ekranı özelliği ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

Özellik Şu an için Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinde kullanılabiliyor ancak ilerleyen dönemlerde; Pixel ailesinin geri kalanında da bu eklenti kullanılacak.

Google her ne kadar bununla ilgili bir açıklama yapmasa bile, tahminler genellikle aynı yönde. Kullanıma sunulması için Google, ilerleyen dönemlerde zaman çizelgesi de oluşturacak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here