Ana sayfa Haber Google paylaşım platformu geliştiriyor

Google paylaşım platformu geliştiriyor

0

Google‘ın Android Beam ile Apple AirDrop arasında sosyal paylaşımlar sağlayacak olan platformu bugün, firmanın da onayı ile resmiyete kavuştu. Platform, kullanım açısından iki farklı hizmet sağlayacak ve Wi-Fi ağları kullanılarak Bluetooth ağı artık ağ paylaşım popülerliğini böylece kaybedecek. 

Google‘ın sağlayacağı yeni hizmet, ilk olarak bir bulut hizmeti olarak karşımıza çıkıyor. iOS ile Android kullanıcılarının ortak bulut aracı olarak kullanacakları hizmet, özellikle iPad gibi bir cihaz ile Android akıllı telefonu birlikte kullanan kişiler için “ihtiyaç” üzerine projelendirildi. Bu bulut sistemiyle ilgili yapılan duyuruda, bulut sistemiyle ilgili bir kota yok ancak depolama alanının da düşük olması bekleniyor.

Hizmetin diğer özelliği ise iOS ile Android arasında, temel multimedya içeriklerini paylaşımına yönelik bir paylaşım platformu olması . Fotoğraf, müzik, kişisel mesajlar (Whatsapp mesajları gibi) ve konum bilgileri iki farklı platform arasında Wi-Fi aracılığı ile paylaşılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here