Ana sayfa Haber Google Pay Yeni Arayüzüne Kavuştu!

Google Pay Yeni Arayüzüne Kavuştu!

0

Google Pay yeni arayüzüne kavuştu. Google’ın özellikle yurt dışında etkin bir şekilde kullanılan servislerinden biri olan Google Pay, yeni arayüzüyle daha kullanışlı hale geldi.

Google Pay Yeni Arayüzü!

Google’ın para göndermeye ve almaya olanak sağlayan, çeşitli yerlerde ödeme yöntemi olarak kullanılabilen online ödeme sistemi Google Wallet, daha sonra isim değiştirerek Google Pay adını almıştı. Sistemin adında yapılan değişiklik masaüstü web sitesinin arayüzüne veya tasarıma yansımamıştı fakat Google, Pay sistemini yeniden tasarladı ve Google Pay yeni arayüzüne kavuştu.

Google Pay Web Uygulaması!

Google Pay’in yeni web uygulaması artık Google’ın diğer hizmetlerine de kısayol barındıracak şekilde yeniden düzenlendi.

Google Haritalar gibi farklı uygulamaların Pay üzerinden görüntülenebildiği yeni arayüz, Product Sans yazı fontu ile beraber geliyor. Ancak web sitesinin çok fazla beyaz olduğunu, ekrana bakınca kullanıcının gözünü alan ve kullanıcı odaklı bakıldığında kullanıcıyı zorlayan bir tasarım olduğu görülüyor.

Google Pay’in yeni görsel araçlara ek olarak bir destek sayfası ve yeni özelliklerinin anlatıldığı bir web sekmesi de bulunuyor. Tüm ödemeler “Etkinlik” sayfasından rahatlıkla takip edilebilirken, abonelikler “Abonelikler” sayfasından yönetilebiliyor ve faturalar ile adresler yine ilgili sayfalardan düzenlenebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here